Satelita AR – Satelita Miłości

Romantycy przeszukują niebo w poszukiwaniu spadających gwiazd, aby złożyć życzenia… a realiści wypatrują satelitów. Ale kto może stwierdzić, czy to, co szpiegujesz na nocnym niebie, to spadająca gwiazda, satelita, samolot, UFO, czy coś innego? Być może Satellite AR pomoże ci odpowiedzieć na to pytanie.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: HTC Wildfire
Wersja Androida: 2.1

Jak sugeruje część nazwy AR, Satellite AR to aplikacja z obszaru tak zwanego „rzeczywistości rozszerzonej”. Lubimy wszystko, co wzbogaca rzeczywistość, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. Satellite AR wyświetla na ekranie Twojego urządzenia informacje o satelitach, które teoretycznie powinieneś widzieć w danej pozycji na niebie, czy to na własne oczy, czy za pomocą lunety. Tak, jest kilka satelitów, które powinniśmy dostrzec tylko naszymi oczami, ale często nam uciekają, ponieważ nie wiemy, gdzie ich szukać.

Po uruchomieniu aplikacji będziesz mógł zobaczyć wybór satelitów, które mogą być wyświetlane na Twoim urządzeniu (pierwszy zrzut ekranu). Dlaczego nie widzisz WSZYSTKICH satelitów? Odpowiedź znajduje się na drugim zrzucie ekranu: pokazane są tylko satelity geostacjonarne. I, zgadłeś, żółty pasek nie jest w rzeczywistości paskiem, to tylko przestrzeń, w której wszystkie nazwy nakładają się na siebie. Satelity pogodowe są o wiele łatwiejsze do rozpoznania, ale niestety cała dzika akcja (obraz z kamery, warstwa AR, dane w tle, aktualizacje na żywo i zrzut ekranu) była zbyt duża dla mojego biednego Wildfire, w wyniku czego zrzuty ekranu się skończyły być bezużytecznym.

Ekran i elementy sterujące

Konstrukcja Satellite AR jest dobrze przemyślana. Lista satelitów (prawie) mieści się na ekranie Wildfire, a ustalenie, jak korzystać z aplikacji, jest elementarne. Fakt, że nie wszystkie informacje – takie jak nazwy satelitów geostacjonarnych – mogą być wyświetlane jednocześnie ORAZ zawsze są doskonale czytelne, nie może mieć negatywnego wpływu na aplikację.

Konfiguracja jest również dość podstawowa i również pasuje do wyświetlacza. Prawdopodobnie i tak nie będziesz chciał wprowadzać żadnych zmian, ponieważ standardowe ustawienia są w porządku. Jeśli masz urządzenie, które radzi sobie z jeszcze mniejszymi parametrami niż mój Wildfire, masz możliwość np. wyłączenia kamery i wybrania monochromatycznego tła. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko Twój telefon może przetwarzać obrazy, możesz wyświetlić Klatki na sekundę.

Szybkość i stabilność

Zarówno szybkość, jak i stabilność były całkiem dobre. Aplikacja nie zawiesiła się ani razu, a wydajność Satellite AR była dobra. Wystąpiło pewne opóźnienie podczas ładowania dużych pakietów danych (tj. szczegółów dotyczących satelitów geostacjonarnych). Może to być również połączone z połączeniem sieciowym.

Stosunek ceny do wydajności

Możesz pobrać Satellite AR bezpłatnie z Marketu.

0 Shares:
You May Also Like