SHOCKER: Microsoft zarabia więcej na HTC i Androidzie niż na Windows Phone 7

Jedną z rzeczy, o których możesz nie wiedzieć, jest to, że Microsoft zarabiał 5 USD na każdym telefonie z Androidem, który HTC sprzedaje od ponad roku, odkąd wygrał proces sądowy o patent. Teraz Horace Dediu z Asymco szacuje, że w rzeczywistości zarabia o wiele więcej pieniędzy na tej transakcji niż na własnym mobilnym systemie operacyjnym Windows Phone 7. Czytaj dalej po przerwie, aby uzyskać więcej informacji.

Dediu twierdzi, że Microsoft zarobił 21 milionów dolarów. (1,4 mln sztuk przy licencji 15 USD) z Windows Phone 7 i 60 mln USD. (12 mln sztuk przy 5 USD „okupu”) z oferty telefonów z Androidem HTC. Niedorzeczny.

Szacunki opierają się na danych dotyczących sprzedaży smartfonów Canalys za drugi kwartał opublikowanych na początku tego miesiąca i, jak zauważa BGR, nie wszystkie sprzedane telefony HTC są wyposażone w system Android (produkują również telefony WP7). Jednak duża część tej liczby to w rzeczywistości telefony z Androidem, więc nagłówek utrzymuje się, nawet przy niższych numerach.

Nie ma żadnego konkretnego wniosku, z którym mogę was zostawić, poza faktem, że amerykański system patentowy jest poważnie popieprzony, a Microsoft to trolle zarabiające pieniądze na ciężkiej pracy innych ludzi. Mówiąc jaśniej, Android był i będzie przez długi czas kopał ich tyłek w grze na mobilny system operacyjny. Karma się.

Obraz: customense.com

0 Shares:
You May Also Like