Skype Mobile z czatem wideo wypuszczonym w tym roku?

Skype planuje wydać wersję Skype Mobile dla wszystkich operatorów jeszcze w tym roku, co byłoby zmianą w stosunku do ich obecnej praktyki zezwalania telefonom Verizon Wireless na wyłączne korzystanie z ich aplikacji. Skatter Tech skontaktował się ze Skype, aby dowiedzieć się, jakie znaczenie dla przyszłości Skype’a będzie mieć dodanie przedniej kamery do telefonów z systemem Android (takiej jak ta w EVO 4G), a odpowiedź znajduje się poniżej.

Oto dokładna odpowiedź przedstawiciela Skype’a dla Skatter Tech:

Skype wyobraża sobie świat, w którym wideo odgrywa większą rolę w sposobie, w jaki się komunikujemy. Innowacja nowej generacji obejmująca rozmowy wideo nie będzie związana z komputerem. Obserwujemy wzrost liczby połączeń wideo współdzielonych między wszystkimi rodzajami podłączonych urządzeń. Jest na komputerach (dziś 1/3 wszystkich połączeń przez Skype odbywa się za pośrednictwem wideo), telewizorach (Skype przenosi wideo do salonów za pośrednictwem partnerstwa Panasonic, Samsung i LG) i ostatecznie trafi również na urządzenia mobilne. Stawiamy na wideo i zamierzamy ustawić poprzeczkę dla wideorozmów przez telefon komórkowy, i to jest coś, co zamierzamy zrobić w tym roku.

Jeszcze w tym roku wprowadzimy aplikację skierowaną do klientów indywidualnych w Android Marketplace. Ta aplikacja będzie dostępna do pobrania dla wszystkich konsumentów na całym świecie, niezależnie od przewoźników. (tj. podobne do tego, jak dzisiaj oferujemy aplikację na iPhone’a)

– Brianna Reynaud, PR Skype

EuroDroid dodaje swój optymizm co do tego, co przyniesie Skype na VoIP, mówiąc:

Mamy nadzieję, że ta nowa aplikacja zapewni odpowiednią obsługę VOIP masom na całym świecie i położy kres dziwnemu miszmaszowi konkurencyjnych, ale nie tak naprawdę działających, narzędzi VOIP innych firm dostępnych na Androida.

AndroidGuys zwraca uwagę na rosnące znaczenie połączeń wideo na platformie Android, pisząc, że „W tym tygodniu widzieliśmy wzmianki o Fring i Qiku za korzystanie z aparatu”.

Niestety, aktualizacja oryginalnej historii mówi, że „Skype z pewnością wyda w tym roku aplikację na Androida „bezpośrednio dla konsumenta”, jednak nie ujawniono całkowicie, czy mobilne rozmowy wideo są dołączoną funkcją”.

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidGuys, EuroDroid

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like