Słownik forów

Czy musisz wyszukać słowo? A może potrzebujesz zweryfikować termin? Jasne, wyszukiwanie w Google za pomocą przeglądarki jest zawsze możliwe — ale czy nie byłoby wspaniale mieć aplikację, która może Ci w tym pomóc? Zwłaszcza taki, który jest dostarczany ze słownikiem offline, co oznacza, że ​​można go używać nawet bez dostępu do Internetu? Fora Dictionary to taka aplikacja. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co sprawia, że ​​Fora jest tak wyjątkowa!

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: HTC Wildfire
Wersja Androida: 2.1
Do użytku od: 1.0
Uprawnienia: Internet dla słownika online, zmiana/usunięcie karty SD dla słownika offline

Fora Dictionary jest słownikiem zarówno online, jak i offline. W przypadku tych ostatnich aplikacja może korzystać z kilku różnych formatów: StarDict, XDXF, DSL, DICTD, a także zwykłego tekstu TSV. Słowniki są instalowane na karcie SD i używane przez Fora do szybkiego dostępu. Może to zająć trochę czasu, ale wystarczy to zrobić tylko raz. Odpowiednie słowniki można znaleźć w Internecie, na przykład na yelou.com z kolekcją StarDict. Pakiety są również dostępne na Rynku; można je znaleźć i pobrać za pośrednictwem aplikacji.

Fora Dictionary całkiem nieźle radzi sobie ze znajdowaniem słowników internetowych: można to zrobić za pomocą automatycznego wyszukiwania (aplikacja dodaje wszystkie automatycznie znalezione adresy) lub możesz wpisać słowo kluczowe, aby sprecyzować wyszukiwanie (np. „włoski” lub „Biblia”). Trzecia opcja wyświetla wszystkie dostępne źródła, które możesz następnie przejrzeć i ręcznie wybrać linki. Możliwe jest również ręczne wprowadzenie adresu URL.

Możesz przypisać kolor do każdego słownika (online i offline), a także wybrać, w jakiej kolejności mają być wyświetlane. Na przykład: jeśli chcesz wyszukać hiszpańskie słowo, ale nie możesz znaleźć tego, czego szukasz w Słownik angielsko-hiszpański zawsze możesz spróbować szczęścia w tezaurusie. Oznacza to, że nawet jeśli nie możesz znaleźć dosłownego tłumaczenia, nadal zrozumiesz znaczenie tego słowa. Wreszcie, jeśli chcesz wiedzieć, jak słowo jest wymawiane, możesz skorzystać ze słownika Fora, który powie to za Ciebie, używając narzędzia TTS (Text to Speech, Engine).

Kolejną niesamowitą funkcją jest fakt, że możesz używać słownika Fora z czytnikiem Moon+, który jest bardzo przydatny podczas czytania zagranicznych książek lub podręczników zawierających wiele terminów technicznych. Po prostu zaznacz słowo, zadzwoń do Fora, a oto wyjaśnienie czeka. Nie musisz się też martwić o brak zasięgu — pod warunkiem, że zainstalowałeś odpowiedni słownik offline.

To krótki zarys niektórych funkcji aplikacji, ale ma o wiele więcej do zaoferowania: wyniki/historię można wyeksportować lub wysłać jako HTML/tekst, wyszukiwanie w schowku itp.


Konkluzja:

Słownik Fora to świetne narzędzie, gdy potrzebujesz szybko coś znaleźć. Zapewnia duży wybór słowników i formatów i nie pozostawia wiele do życzenia.

Ekran i elementy sterujące

Słownik Fora nie zachwyci Cię pomysłowością graficzną, ale jest naprawdę łatwy w użyciu. Projekt może wydawać się niektórym prosty, ale jest dobrze przemyślany i ułożony w logiczny sposób, co sprawia, że ​​stosunkowo łatwo jest znaleźć wszystko.

Szybkość i stabilność

Ogólna wydajność Fora Dictionary jest dobra: działa płynnie i stabilnie.

Stosunek ceny do wydajności

Słownik Fora można pobrać bezpłatnie z Rynku. To samo dotyczy kilku słowników. Dalsze słowniki można znaleźć w Internecie, w większości za darmo. Jak dotąd nie było powodu, aby kontaktować się z pomocą techniczną, ale ze względu na to, ile zapewnia aplikacja, nie mam nic przeciwko przyznaniu pełnej pięciogwiazdkowej oceny.

0 Shares:
You May Also Like