Słownik LEO

Domyślam się, że jeśli masz coś wspólnego z tłumaczeniem tekstów z niemieckiego na angielski lub z angielskiego na niemiecki (lub z niemieckiego na wiele innych języków), odwiedzanie Leo.org jest czymś, co robisz regularnie.

Leo.org jest również dostępny na Androida. Przeczytaj dzisiejszą recenzję, aby dowiedzieć się, czy słownik LEO jest tak dobry, jak strona internetowa.

Funkcje i zastosowanie

Słownik LEO zapewnia to samo, co Leo.org: słownik z niemieckiego na angielski, francuski, hiszpański, włoski, chiński i rosyjski. Uwzględniono również dodatkowe informacje, takie jak definicje, tezaurus, tabele koniugacji, gramatyka i wymowa (pliki audio).

Brakuje linków do dyskusji na forum tłumacza. Niestety nie można uzyskać do nich dostępu za pośrednictwem aplikacji.

Ekran i elementy sterujące

Po uruchomieniu słownika LEO musisz zacząć od wybrania słownika. Słownik możesz zmienić w dowolnym momencie podczas korzystania z aplikacji.

Następnie musisz wybrać tryb wyszukiwania.
Wyniki mogą być wyświetlane jako listy lub tabele i znowu możesz przełączać się między tymi dwiema opcjami, kiedy tylko masz na to ochotę.
Po skonfigurowaniu trybu wyszukiwania możesz wyszukiwać słowa, a nawet frazy w pasku wyszukiwania znajdującym się u góry ekranu. Kliknij ikonę po prawej stronie, aby rozpocząć wyszukiwanie. Możesz zmienić wyszukiwanie, klikając drugą ikonę (znajdującą się obok pierwszej).

Wyniki wyszukiwania są wyświetlane w dwóch kategoriach: „Dopasowania bezpośrednie” i „Dopasowania dodatkowe”. Obie kategorie są podzielone na następujące:

• Rzeczowniki
• Czasowniki
• Definicje
• Zwroty/kolokacje

Jeśli znasz Leo.org, nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że wyniki wyszukiwania często mogą być bardzo wyczerpujące. Czasem jeden leksem ma cztery lub pięć poprawnych tłumaczeń (np. niemieckie słowo „Gänsehaut” można przetłumaczyć na Gooseflesh, Goose Pimples, Goose Bumps lub Goose Skin). W zależności od kontekstu może to być też strasznie-jeebie.

Możesz wyszukać dowolne wyniki wyszukiwania. Załóżmy, że szukasz angielskiego słowa „morderstwo”: możesz następnie kliknąć rzeczownik i mały przycisk u góry, aby usłyszeć plik dźwiękowy tego słowa. Ta opcja nie jest jednak dostępna dla każdego semestru.

Możesz także skorzystać z opcji takich jak „Definicje” i „Tezaurus, synonimy, antonimy”. Wystarczy kliknąć słowo, które Cię interesuje. Przykład „morderstwa” zaprowadzi Cię do popularnego słownika Merriam-Webster.

Powiązane źródła wtórne różnią się w zależności od słów: niemieckie słowo oznaczające „morderstwo” („Mord”) jest powiązane ze stroną internetową DWDS (Das digitale Wörterbuch der deutschen Sprache des 20. Jahrhunderts); dalsze informacje dotyczące koniugacji/deklinacji są wyświetlane w serwisie Canoonet.

W menu głównym słownika LEO dostępne są następujące opcje:

• Informacje
• Pomoc
• Słownik
• Tryb szukania
• Ustawienia chińskie
• Wyświetlanie wyników

Możesz wprowadzać zmiany w opcjach, takich jak słownik, tryb wyszukiwania i wyświetlanie wyników, a także czytać porady słownikowe LEO dla użytkowników w sekcji „Pomoc”.

Na górze i na dole wyświetlacza znajduje się baner reklamowy, który niektórzy z was mogą uznać za irytujące; Muszę powiedzieć, że tak naprawdę nie przeszkadzało mi to, dlatego nie wpłynie to zbytnio negatywnie na ocenę tej sekcji.


Konkluzja:

Używam MultilangDictionary dla Androida już od jakiegoś czasu i jestem całkiem zadowolony, ale ponieważ znam Leo.org, łatwo było mi poruszać się po słowniku LEO dla Androida. Widząc, że aplikacja jest dla mnie łatwa w użyciu i w pełni funkcjonalna, myślę, że można śmiało powiedzieć, że zastąpi ona moją poprzednią aplikację słownikową. Mogę również polecić słownik LEO użytkownikom, którzy nie są zaznajomieni z Leo.org.

Szybkość i stabilność

Wydajność słownika LEO jest dobra; nie doświadczyłem żadnych awarii,

Stosunek ceny do wydajności

Słownik LEO można pobrać bezpłatnie z Marketu.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest kabel RCA?

Jeśli kiedykolwiek podłączałeś odtwarzacz CD lub DVD do telewizora, prawdopodobnie używałeś kabla RCA. Prosty kabel RCA ma trzy…