Sony Ericsson odnawia zaangażowanie w system Android

W wywiadzie dla Pocket-Lint Steven Walker, szef globalnego marketingu w Sony Ericsson, potwierdził, że SE skupia się przede wszystkim na Androidzie, jeśli chodzi o telefony. Sony Ericsson zawsze produkował fajny sprzęt, skoncentrowany wokół obsługi multimediów i obrazu, ale do czasu Androida, używanego systemu operacyjnego, Symbian UIQ3 nie był w stanie zbudować prawdziwego smartfona.

Walker podkreślił, że postrzega Androida jako jednego z najlepszych graczy w grze i powiedział o swojej decyzji pozostania przy Androidzie: „Musimy to zrobić, aby istniała tylko pewna liczba ekosystemów, które zwyciężą. Deweloperzy nie będą rozwijać się dla 17 ekosystemów. Konsumenci nie będą wybierać między 100 różnymi ekosystemami. Ostatecznie zwycięży tylko pewna liczba”. Chociaż nie wyklucza możliwości premiery telefonów z systemem Windows Phone 7, na razie nie ma jasnych planów.

Skomentował też nieco fakt, że nadchodząca Xperia Arc będzie oferowana od samego początku z wersją 2.3 Gingerbread, w przeciwieństwie do Xperii X10, która wciąż czeka na Froyo: „To pierwsze pytanie, które ludzie zadają „na której wersji Androida jest on używany”, ale za rok nie sądzę, że będzie to pierwsze pytanie, które ludzie zadają, będzie na liście pytań, ale nie będzie to pierwsze pytanie”. Myślę, że Walker nie nauczył się lekcji, że X10 powinien Chociaż prawdą jest, że większość ludzi nie będzie się tak przejmować, czy są w najnowszym wydaniu, czy nie, nieskończone odwlekanie OTA, dopóki telefon nie stanie się przestarzały, jest nie do zaakceptowania przynajmniej dla przyzwoitej części użytkowników.

Ich Xperia Arc to naprawdę fajne urządzenie z tego, co mogę powiedzieć, ale mam tylko nadzieję, że nie porzucą wszystkich swoich starszych telefonów na rzecz nowej flagowej jednostki.

Zdjęcie: CNET

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Galaxy Round to cytryna?

Być może pamiętasz całą rundę galaktyki, która prawie wygląda jak sama parodia. Teledysk, który ma zostać wydany w…