Sony Ericsson X10 zadebiutuje w AT&T 15 sierpnia

Sony Ericsson Xperia X10 ma wiele takich samych funkcji, jak dzisiejsze topowe smartfony z systemem Android. Możliwym ulepszeniem do amerykańskiego wariantu telefonu wydaje się być 8 GB wbudowanej pamięci (wzrost z 1 GB), ale nadal będzie dostarczany z zainstalowanym systemem Android 1.6, tak jak przy pierwotnej premierze. Prawdopodobnie ograniczy to atrakcyjność urządzenia dla wielu osób, ale prawdopodobnie otrzyma aktualizację do Androida 2.1 pod koniec trzeciego kwartału.

Jednak w czasach, gdy nawet tanie telefony z Androidem są dostarczane z systemem Android 2.1, trzeba się zastanowić, co powstrzymuje Sony przed zainstalowaniem Androida 2.1 na ich urządzeniu i dlaczego nie robią więcej, gdy jest to ich najwyższa telefon z systemem Android.

AndroidandMe pisze, że „w tempie, w jakim porusza się SE, nie spodziewalibyśmy się, że Froyo będzie działać na XPERIA X10 przed 2011 rokiem. SONY Ericsson XPERIA X10 może nie być w stanie konkurować z Samsung Captivate, ale za 149 USD X10 może być w stanie dać szansę tańszemu HTC Aria”.

AndroidGuys podziela podobne odczucia, mówiąc, że „nawet z przestarzałym systemem operacyjnym Android 1.6 nadal powinien być dość atrakcyjnym zakupem dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę gotówki”.

Inne źródła: AndroidandMe, Android Central, AndroidGuys

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like