Sony Ericsson Xperia Arc na blogu SE

Blog Sony Ericsson Product opublikował kilka postów i filmów o nadchodzących Xperia Arc i muszę powiedzieć, że wygląda całkiem niesamowicie. Miło było słyszeć, że SE angażuje się w Androida, ale patrząc na ich filmy i zdjęcia, wygląda na to, że obietnice były dość poważne. Po przerwie przeczytaj specyfikacje i film przedstawiający elegancką piernikową bestię.

Arc ma zostać wydany w pierwszym kwartale i zawiera ładny design i zestaw funkcji, choć nie jest to najmocniejszy z nowicjuszy CES. Ma fajny, 8,7 mm grubości w środku tylnego łuku z tyłu, wyposażony jest w 4,2-calowy ekran LCD 854 x 480 pikseli, 512 MB pamięci RAM, a także procesor Snapdragon 1 GHz z procesorem graficznym Adreno 205. Aparat 8 MP ma własny post i naprawdę na to zasługuje. Interfejs aparatu wydaje się dobrze przemyślany, a szybkość robienia zdjęć jest czymś, czego do tej pory nie widziałem w żadnym telefonie.

Wygląda naprawdę elegancko i solidnie, a ekran zapożycza trochę technologii z telewizorów Sony Bravia (zobaczymy, czy jest tak dobry, jak mówią, czy to kolejny chwyt marketingowy), chociaż osobiście nie jestem fanem gniazdo słuchawkowe na dole i brak klawisza wyszukiwania. SE również zajęło trochę czasu skórki Gingerbread i wygląda całkiem ładnie. Jest przewijany widżet do sieci społecznościowych i jeden do zdjęć, a aplikacja muzyczna i lista aplikacji wyglądają przyzwoicie i mniej na twarzy niż inne nakładki interfejsu użytkownika.

Ciekawostką jest integracja funkcji szczypania na ekranie głównym, która w przeciwieństwie do HTC Sense czy Launcher Pro nie wyświetla podglądów poszczególnych ekranów, ale zbiór wszystkich aktywnych widżetów – ciekawy dotyk. Dowiedz się więcej na temat budowy i interfejsu użytkownika 117-gramowego Xperia Arc poniżej:

Zdjęcie/wideo: Blog produktu Sony Ericsson

0 Shares:
You May Also Like