Spojrzenie na najczęściej odwiedzane strony internetowe w USA

Jakie są najpopularniejsze witryny internetowe i jak ogólne trendy użytkowania mogą pomóc w kształtowaniu strategii marketingu cyfrowego?

Interesujące jest rozważenie szerszych nawyków konsumenckich w Internecie, a zespół SEMRush niedawno przygotował listę dokładnie na ten temat, pokazując najczęściej odwiedzane witryny w grudniu 2021 r. dla użytkowników z USA.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma większych niespodzianek – prym wiodą Google, YouTube, Facebook i Amazon (choć warto zwrócić uwagę na udział w ruchu na komputerach i urządzeniach mobilnych), podczas gdy Wikipedia, Walmart, Instagram i ESPN też tam były.

Ale spójrz na Reddit, który wyprzedził większość innych platform społecznościowych pod względem ruchu.

20 najlepszych stron internetowych SEMRush

Ważnym wyjaśnieniem jest tutaj to, że jest to ruch w sieci, a nie korzystanie z aplikacji – dlatego na przykład TikTok jest niższy niż Pinterest. Warto jednak zauważyć, w jaki sposób użytkownicy przechodzą do treści za pośrednictwem przeglądarek internetowych oraz w jaki sposób wyszukują i uzyskują dostęp do informacji w każdej witrynie.

Pomoże Ci to opracować skuteczniejszą strategię docierania do tych użytkowników. Świadomość, że 85% ruchu w witrynie YouTube.com pochodzi na przykład z komputerów, wydaje się silnym wskaźnikiem tego, w jaki sposób użytkownicy trafiają do filmów w YouTube za pośrednictwem wyszukiwarki Google, co może pomóc w zaplanowaniu reklam w YouTube, aby dostosować je do tego doświadczenia.

Reddit jest taki sam, z dużą liczbą odwiedzających korzystających z platformy na komputerze, a także z Pinteresta, co sugerowałoby, że istnieje wiele działań związanych z wyszukiwaniem na komputerze powiązanych produktów, które prowadzą ludzi do aplikacji.

Wymaga to bardziej szczegółowego dostosowania Twojego podejścia, ale może to być inna kwestia, a ciekawie jest zobaczyć, jak ludzie łączą się z tymi witrynami przez Internet.

0 Shares:
You May Also Like