Społeczność programistów Androida – quo vadis AndroidPIT?

Dziś jest dzień! Uruchamiamy jedną z naszych nowych usług, którą będziemy sukcesywnie wdrażać. Zaczynamy od społeczności programistów Androida. O co w tym wszystkim chodzi, pytasz?

Przewidujemy, że sukces systemów operacyjnych będzie w przyszłości określany przez ich zawartość. Oznacza to, że sukces systemu operacyjnego lub telefonu zależy od tego, czy istnieje wiele aplikacji do wyboru.

Aplikacje są programowane przez programistów. Twórcy aplikacji to zazwyczaj firmy jednoosobowe lub dwuosobowe, a nie duże korporacje. Niemal wszystkie zasoby są inwestowane w rozwój aplikacji, a czasu na marketing pozostaje niewiele. A jeśli chodzi o marketing, często brakuje wiedzy i kontaktów. Jeśli nie jest spełniony wystarczający punkt sprzedaży aplikacji, programiści albo nie mogą żyć z zysków, które osiągają, albo po prostu nie lubią już tego robić.

AndroidPIT to obecnie jedna z największych witryn Androida na świecie. Tysiące osób codziennie odwiedza naszą witrynę — zwykle z jednego konkretnego powodu:
Aby dowiedzieć się o aplikacjach, a także znaleźć fajne nowe aplikacje!

Dlaczego więc nie połączyć programistów/aplikacji i czytników AndroidPIT? Dlaczego nie dać programistom szansy na zaprezentowanie swoich aplikacji i wprowadzenie ich na rynek bez ryzyka?
Te pomysły doprowadziły nas do znalezienia sposobu na „wynalezienie” społeczności programistów AndroidPIT.

Od teraz programiści mogą zarejestrować się za darmo i umieszczać linki do swoich aplikacji w swoich profilach. Czytelnicy AndroidPIT mogą wtedy stać się fanami dowolnego programisty, który im się podoba, pokazując w ten sposób innym, jak bardzo doceniają oferowane aplikacje. W ten sposób programiści mogą mieć własnych fanów, którzy mogą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami dzięki wiadomościom.

Nieźle, prawda? Ale najlepsze dopiero nadejdzie: w niedalekiej przyszłości programiści będą mogli hostować swoje aplikacje właśnie tutaj, na AndroidPIT. Nasi czytelnicy będą wtedy mogli zamawiać i pobierać te aplikacje z naszej strony internetowej. Oczywiście będziemy mieć różne alternatywy płatności. Deweloperzy nie będą musieli płacić miesięcznych opłat; nadal będziemy oferować standardowy podział przychodów 70/30.

Przed nami jeszcze wiele więcej! Ale jeszcze nie ujawnimy, co, więc bądźcie czujni!

0 Shares:
You May Also Like