Spór między Chinami a Google zaostrza się

W ciągu ostatnich kilku dni nasiliły się napięcia między zainteresowaniem chińskiego rządu utrzymaniem cenzury wyszukiwań Google w swoich granicach. Google ogłosił, że planuje wkrótce zamknąć swoją chińską stronę.

Wygląda na to, że Google nie jest już zainteresowany kontynuacją cenzurowania wyników swojej wyszukiwarki w chińskiej witrynie Google.cn.

W styczniu Google powiedział, że może zamknąć swoją chińską wyszukiwarkę Google po tym, jak zidentyfikował atak na swoją sieć w celu ujawnienia kont Gmail chińskich obrońców praw człowieka. Google prowadzi rozmowy, aby sprawdzić, czy można opracować możliwą niefiltrowaną wersję Google.cn.

The Wall Street Journal donosi, że „dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, powiedział w środę, że spodziewa się, że firma wkrótce zakończy rozmowy z chińskim rządem. Osoby zaznajomione z tą sprawą twierdzą, że firma może przestać cenzurować Google.cn w ciągu kilku tygodni, ale Google prawdopodobnie nie wycofa się całkowicie z kraju ”.

W artykule stwierdzono również, że Li Yizhong, minister przemysłu i technologii informacyjnych, stwierdził w komunikacie prasowym, że Google „będzie musiał ponieść konsekwencje”, jeśli wyszukiwarka przestanie filtrować wyniki wyszukiwania.

W nieco podobnym temacie talkandroid.com donosi, że Google odłożył wydanie telefonu Nexus One w Chinach. Moim zdaniem przyszłość nie rysuje się pomyślnie dla użytkowników internetu i smartfonów w Chinach.

Inne źródła: TechWorld.com, online.wsj.com

Zdjęcie zrobione z google.cn

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest plik ABR?

Plik z rozszerzeniem ABR to plik Photoshop Brush, który przechowuje informacje o kształcie i teksturze jednego lub więcej…