Sterowanie głosowe Ford Sync AppLink w Androidzie, BlackBerry

Engadget opublikował komunikat prasowy Forda, w którym ogłosił, że ich Sync AppLink (który będzie dostępny jako pierwszy w Fordzie Fiesta), który umożliwi „kierowcom dostęp i kontrolę wybranych aplikacji na Androida i BlackBerry za pomocą poleceń głosowych i przycisków sterujących w samochodzie”. Pandora, Stitcher i OpenBeak będą początkowo obsługiwać aplikację zgodnie z historią.

Mamy nadzieję, że wkrótce więcej programistów pójdzie w ich ślady, aby poprawić funkcjonalność. Cytat z komunikatu prasowego Forda wyrażał ich zainteresowanie przejściem na modę na smartfony, mówiąc:

Platformowe podejście Forda z systemem SYNC ma na celu wykorzystanie rozwoju aplikacji na smartfony i mobilnego dostępu do sieci; oczekuje się, że do 2012 r. aplikacje będą miały wartość 4 miliardów dolarów; analitycy przewidują, że do 2015 roku urządzenie mobilne stanie się źródłem nr 1 dostępu do Internetu

„Wzrost w zakresie aplikacji mobilnych na smartfony był wybuchowy, a Ford ciężko pracował, aby zareagować w tempie rynku elektroniki użytkowej” – powiedział Doug VanDagens, dyrektor Ford Connected Services Organization. „SYNC to jedyny dostępny system łączności, który może rozszerzyć tę funkcjonalność na samochód. AppLink pozwoli kierowcom kontrolować niektóre z najpopularniejszych aplikacji za pomocą poleceń głosowych i przycisków na kierownicy SYNC, pomagając kierowcom trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na Droga.”

Android Market™ i BlackBerry App World™ należą do wiodących rynków rozwijających się dla aplikacji mobilnych. Nowy SYNC AppLink bezproblemowo integruje aplikacje za pomocą poleceń głosowych i interfejsu użytkownika pojazdu, w tym przycisków na kierownicy, zwiększając czas patrzenia na drogę i trzymania rąk na kierownicy.

Jeśli to się powiedzie, ciekawie będzie zobaczyć, jak daleko może to zaprowadzić wdrożenie/integrację Androida w innych segmentach rynku samochodowego i innych powiązanych rynkach.

Inne źródła: Ford

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like