[Study] Dlaczego tablety z Androidem nie sprzedają się dobrze?

Wydawałoby się, że teraz jest dobry moment na zakup akcji producentów tabletów, ponieważ liczba sprzedanych tabletów w ostatnim kwartale jest zawrotnie wysoka, chociaż niektórzy producenci z pewnością sprzedają więcej tabletów niż inni. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż tabletów wzrosła o 89% w ciągu pierwszego kwartału i aż o 303% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Nie jest zaskoczeniem, Jabłko dominuje na tym polu, sprzedając ponad 9 milionów iPadów (68% i nieznacznie więcej niż w I kwartale). Niespodzianką zwycięzcą w tym kwartale jest Jeżynaktórego Playbook zdołał zdobyć około 5 procent udziału w rynku, sprzedając ponad 600 000 Playbooków.

Ze względu na zaskakującą popularność Playbooka, udział Androida w rynku gwałtownie spadł, do 26% z 34% w poprzednim kwartale. IDC przewiduje dalsze trudne czasy w trzecim kwartale. Dopiero w ostatnim kwartale roku badacze rynku przewidują pełne ożywienie Androida. Nawiasem mówiąc, IDC uważa, że ​​udział Apple w rynku spadnie, ponieważ niektóre z najbardziej ekscytujących nadchodzących tabletów będą prawdopodobnie działały z Androidem.

Fakt, że Android odnotował spadek udziału w rynku, jest prawdopodobnie wynikiem tak wielu śmieciowych tabletów, które pojawiły się w zeszłym roku. Wielu producentów zbyt pospiesznie wypompowało przeciętne tablety po obejrzeniu sukcesu iPada. Z Android 3.0 o strukturze plastra miodusytuacja zmieniła się na lepsze i miejmy nadzieję, że będzie się poprawiać w przyszłości.

Związane z:

[Predictions] Dlaczego Amazon stanie się największym producentem tabletów na świecie?

0 Shares:
You May Also Like