Sworm – Robak przebija węża!

Sworm — brzmi jak oceaniczny thriller kinowy lub odrażający pokaz kaskaderski w reality show w dżungli, który muszą przejść kandydaci, aby przejść na wyższy poziom.

Ale Sworm nie jest ani filmem, ani telewizją — to nowa gra, która jest rodzajem remake’u klasycznego Snake’a, aby słowami gra wymagała stabilnych rąk, zręcznych palców i odrobiny przewidywania, jeśli chodzi o sterowanie.

Czytaj dalej i znajdź to, czy Sworm to rodzaj gry, która może łaskotać twoją wyobraźnię.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: HTC Desire
Wersja Androida: 2,2
Źródło: tak


Zasada rozgrywki Sworma

Snake to klasyk, który jest preinstalowany na większości telefonów komórkowych, więc wielu z Was już go zna. Gra Sworm jest prawie taka sama: robak poluje na swoje pożywienie – liście koniczyny – w labiryncie i musisz go prowadzić. Za każdym razem, gdy robak ugryzie, otrzymuje więcej czasu na jego konto czasowe. Kiedy skończy się czas, tracisz życie, a za każdym razem, gdy robak zjada liść, staje się on nieco dłuższy. Na tym polega wyzwanie gry: robak nigdy nie powinien wchodzić w kontakt ze sobą, innymi robakami lub żadną inną przeszkodą.

Gdy robak zje wszystkie liście koniczyny, możesz przejść do ostatniego poziomu, prowadząc go przez przejście znajdujące się na najbardziej zewnętrznej granicy gry. Jedna rada: ten korytarz lub otwór jest bardzo mały, więc trzeba na niego uważać.

„Przedmioty specjalne” ułatwiają życie

Co jakiś czas przedmioty wpadają na boisko. Jeśli uda ci się złapać te przedmioty w wyznaczonym czasie, twój robak przez chwilę będzie mógł cieszyć się dodatkowymi umiejętnościami.

• Tabletki/Leki: Może sprawić, że twój robak skurczy się z powrotem do pierwotnego rozmiaru
• Klepsydra: Przez krótki czas robak będzie się poruszał w zwolnionym tempie. Ostrzegamy, że kamera również wykonuje zoom, co utrudnia sterowanie
• Serce: Otrzymujesz kolejne życie

Właściwości nie są aktywowane w momencie, gdy złapiesz przedmioty. Jeśli uda Ci się złapać przedmiot, symbol tego konkretnego przedmiotu pojawi się na górze wyświetlacza, a kiedy chcesz z niego skorzystać, wystarczy kliknąć ten symbol.
Według dewelopera jest obecnie 5 poziomów, czyli pięć poziomów trudności.

Konkluzja:

Zawsze byłem wielkim fanem Snake’a; Kiedyś obsesyjnie grałem w tę grę, więc to ma sens, że mam słabość do Sworm. Przedmioty są miłym zwrotem akcji — być może posiadanie jeszcze większego wyboru przedmiotów może być dobrym pomysłem? A co powiesz na przedmiot, który umożliwia penetrację ścian? A może coś, co przyspiesza ruchy robaka lub sprawia, że ​​staje się grubszy?

Na chwilę obecną 5 poziomów w zupełności wystarcza na moje standardy, biorąc pod uwagę, że pokonanie istniejących poziomów zajęło mi bardzo dużo czasu. Słyszymy, że powstają kolejne poziomy.

Sworm zasługuje na solidną czterogwiazdkową ocenę.

Ekran i elementy sterujące

Kontrole Sworma można uruchomić za pośrednictwem:

• Ekran dotykowy
• Lub trackball

Zgodnie z instrukcją sterowanie powinno również działać za pośrednictwem cenzorów ruchu w telefonie, ale nie zaleca się korzystania z tej opcji, ponieważ nie jest to realne. Jeśli chcesz spróbować, naciśnij przycisk menu i kliknij „Aktywuj kontrolę przechyłu”.

Ślimak można przesuwać w jednym kierunku o 45 stopni. Oznacza to, że jeśli chcesz wykonać skręt, musisz kliknąć dwukrotnie w lewo, a następnie w prawo.


Sterowanie: Wniosek

Dawno temu byłem niepokonany w Snake na mojej Nokii. Miałem kontrolę na poziomie T — ale niestety w przypadku Sworma tak nie jest. Sterowanie jest intuicyjne i działa za pomocą trackballa lub ekranu dotykowego, ale obie opcje są dla mnie bardzo trudne. Nie potrafię nawet powiedzieć, czy sprowadza się to do tego, że gra co jakiś czas działa wolniej. Najważniejsze jest to, że nie udawało mi się osiągnąć tego, do czego dążyłem przez większość czasu, i chociaż poprawiłem się z praktyką, nie mogłem dostrzec wyraźnego wzoru, który poprawiłby ruchy robaka.

Projekt gry

Co mogę powiedzieć: to fajna gra, ale nie ma w tym wiele więcej. Myślę, że moglibyśmy wybaczyć grze jej drobne usterki, gdybyśmy bardziej pokochali projekt. Jedną z bardzo fajnych funkcji jest to, że jeśli wejdziesz w przycisk menu -> Ustawienia -> “Wierzę w robaki z oczami”, możesz ozdobić swojego poruszającego się przyjaciela parą oczu! Ładny!

Konkluzja:
Sterowanie nie jest jeszcze na równi, a przynajmniej wydaje mi się, że są trudne w użyciu, co nieco utrudniało mi radość z gry.
Przyznajemy 3 gwiazdki po tym, jak bawiliśmy się pomysłem przyznania aplikacji 2 gwiazdek w tej kategorii (kontrola jest ważna!), ale potem odrzuciliśmy to jako zbyt surowe.

Szybkość i stabilność

Sworm działał stabilnie i bez awarii, chociaż nadużywał baterii. Jeśli chcesz oszczędzać baterię, przejdź do ustawień i wybierz zmniejsz „Klatki na sekundę” (FPS).

Stosunek ceny do wydajności

Istnieje wersja uproszczona i pełna wersja Sworm, chociaż nie jestem do końca pewien, jaka jest między nimi różnica. Pełna wersja kosztuje 1,50 EUR i można ją pobrać z Google Market, a także z naszego własnego Centrum aplikacji AndroidPIT. W obu sklepach można również znaleźć wersję lite.

0 Shares:
You May Also Like