System licencjonowania aplikacji w Android Market ma poważne wady

Engadget pisze, że odkrycie to cios dla konsumentów i programistów:

Nowe ujawnienie dotyczące Android Police twierdzi, że w rzeczywistości jest to dość łatwe do obejrzenia – na tyle łatwe, że crack mógłby zostać prawdopodobnie spakowany w jakiś rodzaj zautomatyzowanego skryptu, który masowo łamie chronione aplikacje w celu dystrybucji za pośrednictwem kanałów przyjaznych piratom. Chociaż jest to oczywiście zła wiadomość dla programistów, jest to równie zła dla konsumentów korzystających z urządzeń z Androidem, którzy zwykle otrzymują mniejsze wsparcie od czołowych producentów oprogramowania i studiów gier…

Androinica dodaje, że „przeciętny Joe może nie odkryć tej sztuczki, ale wiele osób z odpowiednią wiedzą nadal będzie w stanie łamać aplikacje i nadal rozpowszechniać nielegalne kopie aplikacji na Androida”.

Poniżej znajduje się film z YouTube z Android Police demonstrujący metodę:

Androinica zwraca uwagę, że odkrycie Android Police „jest oczekiwanym, ale jednak rozczarowującym rozwojem. Czekam na odpowiedź Google w sprawie tych twierdzeń”.

Według autora artykułu Android Police jest on zwolennikiem metody Google, a celem filmu jest usprawnienie systemu:

Na razie usługa licencjonowania Google jest nadal, moim zdaniem, najlepszą opcją ochrony przed kopiowaniem; jednak naprawdę potrzebujemy lepszego rozwiązania, takiego jak sprawdzanie apk pod kątem zmian lub sposobów potwierdzania, że ​​​​aplikacja została zainstalowana za pomocą oficjalnych środków.

Będę nadal badać metody ochrony przed kopiowaniem w systemie Android i mam nadzieję, że wkrótce będę mieć aktualizację. Prawdopodobnie wkrótce wydam dodatkową klasę dla LVL, aby pomóc chronić się przed nierynkowymi instalacjami i nieautoryzowanymi modyfikacjami aplikacji.

Sprawdź cały post na Android Police, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat działania tej techniki.

Inne źródła: Androinica, Engadget

Obraz od programistów Androida

0 Shares:
You May Also Like