System oceny treści w Android Market już wkrótce

Zespół Android Market ogłosił wczoraj, że wkrótce pojawi się kolejna zmiana w Android Market w postaci systemu oceny treści dla list aplikacji w Android Market, podobnego do oceniania filmów i gier wideo. Od 30 listopada do każdej aplikacji w Android Market należy zastosować obowiązkową ocenę.

Poniżej znajduje się wiadomość wysłana do programistów (i członka AndroidPIT, Jeremiaha McLeoda) o nadchodzących zmianach:

Witam,

Piszemy, aby poinformować Cię o niektórych zmianach w Android Market, które wymagają Twojej uwagi.

Wprowadzamy system oceny i filtrowania treści aplikacji dla Android Market. Jest to bardzo pożądana funkcja zarówno od użytkowników, jak i programistów. Polityka treści w Android Market pozostaje bez zmian. Wprowadzamy cztery poziomy ocen treści:
– Wszystko
– Przed nastolatkiem
– Nastolatek
– Dojrzały
Szczegółowe informacje na temat oceniania aplikacji można znaleźć w Centrum pomocy Android Market tutaj:
http://market.android.com/support/bin/answer.py?answer=188189

KONIECZNE SĄ DZIAŁANIA:
Od 30 listopada 2010 r. podczas publikowania lub aktualizowania aplikacji konieczne będzie dodanie poziomu oceny do aplikacji w Konsoli programisty na stronie http://market.android.com/publish.

Za kilka tygodni udostępnimy użytkownikom oceny treści. W tym czasie istniejące aplikacje, które nie zostaną ocenione, będą traktowane jako „Dojrzałe”, aby zapewnić odpowiednie wrażenia użytkownika. Oznacza to, że aplikacje bez oceny mogą nie być widoczne dla wielu użytkowników w zależności od ich ustawień, dlatego zachęcamy do oceny aplikacji tak szybko, jak to możliwe.

Dziękujemy i czekamy na dalszą współpracę w Android Market.

Pozdrowienia,
Zespół Android Market

Ta zmiana jest zdecydowanie krokiem we właściwym kierunku dla rodziców, którzy martwią się, że ich dzieci będą miały dostęp do aplikacji zawierających treści dla dorosłych. Myślę jednak, że trzeba by włożyć więcej pracy w tym obszarze, aby ta zmiana przyniosła rzeczywisty efekt. Zastanawiam się, kto, jeśli ktokolwiek, faktycznie będzie sprawdzał te oceny i czy będzie system, który rodzice będą mogli włączyć, który pozwala tylko na pobieranie aplikacji poniżej określonego poziomu oceny.

W poście na stronie Android Developers zauważono również, że ta zmiana to tylko jedna z wielu nowych zmian, które zostaną ujawnione w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wygląda na to, że Google zaczyna teraz poważniej traktować problemy związane z Android Market i jestem podekscytowany, widząc, jakie zmiany zobaczymy w „nadchodzących tygodniach”.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Recenzja Zoho CRM

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami (CRM) różni się w zależności od firmy. Musisz znaleźć taki, który…
Read More

Pokrój to! ®

Dzisiaj będę recenzować grę, w którą fajnie gra się zarówno na Motorola Milestone, jak i na Galaxy Tab.…