System operacyjny Android będzie dostępny w rocznych wydaniach

Większość z nas zna podział między wersjami systemu operacyjnego Android na rynku i słyszeliśmy, że nadchodzące wydanie Androida planuje rozwiązać ten problem. W poniedziałek MercuryNews rozmawiał z Andym Rubinem, wiceprezesem Google ds. inżynierii. Wspomniał, że aktualizacje systemu operacyjnego Android zostaną cofnięte do większej luki między wydaniami (dążąc do rocznej separacji) i kolejnym soczystym szczegółem.

Nie jest jasne, ile czasu zajmie osiągnięcie jednego wydania rocznie, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku stanie się to rutyną.

AndroidandMe pisze, że szybkość, z jaką wypuszczane są wersje Androida, „wynika z potrzeby dostosowania „produktu do specyfikacji rynkowej”. Producenci OEM i programiści będą prawdopodobnie najbardziej zadowoleni z tej wiadomości, ale użytkownicy mają nadzieję, że zdadzą sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie jest to konieczne dla dobrego samopoczucia platformy”.

Rubin zauważa, że ​​obecny cykl wydawniczy to „w zasadzie dwa razy w roku i prawdopodobnie skończy się raz w roku, gdy sprawy zaczną się uspokajać, ponieważ platforma, która się porusza – deweloperom trudno nadążyć”.

Wspomniał również, że Android zmierza do samochodów i widzieliśmy już tego posmak w planach Forda, aby umożliwić korzystanie z telefonu z Androidem w samochodzie lub jakiejś dziwnej mieszance Frankensteina. Może nawet zobaczymy systemy samochodowe oparte na Androindzie. W tym momencie wydaje się, że niebo jest granicą dla Androida.

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidGuys, Engadget

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like