T-Mobile G1 nie jest już dostępny

AndroidGuys donosi, że od wczoraj T-Mobile G1, znany również jako HTC Dream, nie jest już wymieniony na stronie T-Mobile i nie jest już dostępny w sprzedaży. G1 był pierwszym na świecie telefonem z Androidem i, podobnie jak w przypadku wielu innych, był moim pierwszym telefonem z Androidem (i pod pewnymi względami nadal jest moim jedynym telefonem z Androidem).

Engadget pisze, że szybkie przeszukanie strony T-Mobile, Amazona i kilku innych sprzedawców potwierdza tezę. MobileCrunch dodaje, że G1 „może nadal mieć w sobie życie dla fanów Androida i hakerów, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaciłby dziś ani grosza za jednego w sklepie T-Mobile”.

G1, z procesorem 528 MHz, baterią 1150 mAh, wyświetlaczem 320 x 480 i systemem operacyjnym Android 1.6, po prostu nie miał mocy ani atrakcyjności, aby poradzić sobie z prawie każdym innym telefonem z Androidem dostępnym obecnie na rynku. Jednak Android Central szybko dodaje, że G1 jest dla społeczności Androida „urządzeniem, którego nikt nigdy nie zapomni”.

AndroidandMe wspomina, że ​​z „zestawem HTC G1 Blaze, który ma zastąpić oryginał, było tylko kwestią czasu, zanim T-Mobile zdecyduje się wyciągnąć wtyczkę z G1. Ale nie zapominajmy, że to G1 jest telefonem odpowiedzialnym za uruchomienie Androidowa rewolucja i rozpalenie iskry w sercach społeczności moddingowej Androida”.

AndroidGuys zauważa, że ​​„G1 był przełomowym urządzeniem, pierwszym, które naprawdę zakwestionowało dominację iPhone’a na rynku, i telefonem, który dał początek takim witrynom jak nasza”.

Tak więc dzisiaj świętujemy sukces G1 i wszystko, co ten mały telefon zrobił dla tak wielu.

Inne źródła: AndroidandMe, Android Central, Engadget, MobileCrunch

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like