Tablet ARCHOS 7 z systemem Android — tylko 179,00 USD

To jest po prostu niesamowite. Czy możesz w to uwierzyć, tablet 7″ za tak niską cenę! Jak ARCHOS to potrafi? Podobno używają w środku super taniego procesora. Rockchip 2808. Ten procesor jest bardzo szybki i bardzo tani. ARCHOS 7 jest zasilany przez procesor Rockchip 2808 600 MHz, przegląda strony internetowe całkiem dobrze (jak na procesor ARM9) i odtwarza wszystkie kodeki wideo przy odtwarzaniu wideo do 720p (przy ograniczonej szybkości transmisji 2500 kbit/s dla 720p).

Archos będzie próbował sprzedawać to urządzenie we wszystkich sklepach detalicznych na świecie za jedyne 179 USD w USA i 149 EUR w Europie (ponieważ kraje europejskie mają więcej podatków, nie tylko przeliczają ceny w euro na ceny w dolarach amerykańskich), może szybko stać się bestsellerem i myślę, że jest to świetna, bardzo tania alternatywa dla iPada.

Dla zaawansowanych użytkowników, którzy absolutnie potrzebują najszybszego procesora OMAP3440 ARM Cortex A8 800mhz, dostępny jest tablet internetowy Archos 5 w cenie poniżej 249 USD na stronie Radio Shack http://www.radioshack.com/product/index.jsp?productId=3843254 lub Ty może chcieć poczekać jeszcze kilka miesięcy (spekuluję), aż Archos wyda kolejne generacje tabletów opartych na ARM Cortex A8 lub ARM Cortex A9 (prawdopodobnie również na nieco droższe niż ta seria Home Tablet) na wszystkich różnych rozmiarach ekranu ( Spekuluję, a wywiady w Internecie wskazują na wskazówki dotyczące tabletów z Androidem od 3 do 10, zaczynając od 100 USD…)

Na razie ten Archos 7 Home Tablet zostanie wydany w przyszłym miesiącu lub już w maju i po tej niesamowicie niskiej cenie 179 USD za wersję 2 GB z gniazdem kart MicroSD. Będzie też wersja 8GB i może większe pojemności za nieco droższe. Posiada również wyjście mini-jack do kompozytowego wyjścia wideo za pomocą gniazda słuchawkowego i wbudowane funkcje micro-USB do hosta USB. Wbudowane głośniki stereo są bardzo przyzwoite do oglądania filmów, a 7-calowy rezystancyjny ekran dotykowy 800×480 jest bardzo dobry i pozwala na szybkie wprowadzanie tekstu.

Jest to alternatywa dla drogiego iPada i powinna być świetna dla większości użytkowników Androida.

0 Shares:
You May Also Like