Tablet Motorola Honeycomb i Nexus S zadebiutowały na konferencji prasowej

Podczas wczorajszej konferencji D: Dive Into Mobile, na której wiele osób spodziewało się ujawnienia Nexusa S, Andy Rubin, wiceprezes ds. inżynierii systemu Android, zaprezentował Nexusa S, ale także ujawnił prototyp dwurdzeniowego tabletu Motorola z systemem Android Honeycomb. który jest naszym pierwszym spojrzeniem na nadchodzący system operacyjny Android.

W wywiadzie pan Rubin ujawnił kilka interesujących funkcji, które pojawią się w Honeycomb, w tym aktualizację aplikacji Mapy Google, którą wkrótce omówimy.

Cechy tabletu Motorola, które zostały ujawnione, to między innymi dwurdzeniowy procesor (jak wspomniano wcześniej), możliwość prowadzenia wideorozmów, widoczny brak przycisków na panelu urządzenia (takich jak home i back). Rozmiar urządzenia również jest trudny do dokładnego określenia, ale 10″ wydaje się bardziej prawdopodobne niż 7″ z tego, co widzieliśmy na zdjęciach.

Obejrzyj poniższy film dotyczący nadchodzącego tabletu Motorola z systemem Android Honeycomb:

Pokazana wersja Honeycomb najwyraźniej może działać zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Wygląda na to, że jest to mocno przeprojektowany interfejs użytkownika, który wygląda bardziej jak „środowisko przypominające pulpit”, cytując Engadget. Nie podano dokładnych dat oczekiwanej premiery Honeycomb poza przyszłym rokiem.

To, co nie jest jasne na temat wersji Androida działającej na tablecie, to to, czy nadal jest to cały system Android, czy też Motorola zaczęła już wprowadzać własne zmiany w interfejsie użytkownika.

Więcej zdjęć z wywiadu można obejrzeć pod linkiem źródłowym.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like