Tak będzie wyglądał Twój telefon z Androidem 13

Główną cechą Androida 12 był niewątpliwie projekt Material You, który przyniósł mile widzianą aktualizację wizualnego stylu systemu. Android 13 może nie przynieść tej samej ewolucji graficznie, ale dookoła jest kilka fajnych zmian. Zobaczmy główne zmiany wizualne w pracach z nową wersją Androida Google na rok 2022.

Ten artykuł został przygotowany zaraz po wydaniu wersji Androida 13 Beta 1, a kolejne zmiany mają się pojawić do czasu wydania kompilacji Release Candidate, po której nastąpi wydanie stabilne. Z tego powodu nie tylko spodziewamy się więcej zmian do wersji stabilnej (przewidywane na okres wrzesień/październik), ale niektóre rzeczy pokazane na tej stronie mogą zostać zmienione lub cofnięte do czasu ich wprowadzenia.

Jak widać, Android 13 nie próbuje wymyślać koła na nowo, ale wprowadza pewne poprawki do obecnego systemu. Inne oczekiwane zmiany w nowej wersji to łatwiejsze sterowanie systemami Smart Home z poziomu ekranu blokady, modyfikacje układu tabletów po wydaniu Androida 12L, zastąpienie wyszukiwania w programie Pixel launcher przez aplikację Google oraz ikona aplikacji Kalendarz wyświetlająca aktualny data (zamiast „31”).

Google wciąż bawi się kilkoma opcjami szybkich ustawień, zmieniając nazwy i przywracając niektóre skróty z podglądu programisty do wersji beta, a więcej zmian jest spodziewanych w fazie beta systemu.

Większość obecnych zmian w Androidzie 13 jest wykonywana w tle, szczególnie dla twórców aplikacji i sposobu, w jaki aplikacje wchodzą w interakcję z systemem i uzyskują dostęp do zasobów urządzenia. Wraz z pojawieniem się wersji beta 1, spodziewajcie się, że w kolejnych wersjach beta zobaczymy więcej zmian dla użytkowników.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest inteligentny bagaż?

Inteligentny bagaż zawiera baterię i płytkę drukowaną, które mogą pomóc w utrzymaniu naładowania urządzeń podczas długich podróży. Możesz…