Tłumacz Google na Androida zaktualizowany o tryb rozmowy

Aktualizacja dla Tłumacza Google, który ma już rok, została ogłoszona w środę na blogu Google Mobile, wprowadzając kilka ulepszeń, w tym dodanie funkcji konwersacji, którą AndroidPIT zobaczył z pierwszej ręki na targach IFA we wrześniu zeszłego roku.

Zgodnie z postem na blogu Google Mobile, niektóre zmiany wprowadzone w najnowszej aktualizacji obejmują „lepsze listy rozwijane, które pomagają wybrać języki, z których chcesz tłumaczyć, ulepszone pole wprowadzania oraz czystsze ikony i układ”.

Tłumacz Google jest obecnie dostępny na urządzeniach z Androidem od wersji 2.1 i nowszych oraz obsługuje 53 języki i obsługuje głos w 15 językach.

Spójrz na podgląd trybu konwersacji, który widzieliśmy we wrześniu w poniższym filmie (odpowiednia część zaczyna się około 26:45):

Niestety, tryb konwersacji działa obecnie tylko w przypadku tłumaczenia z języka angielskiego na hiszpański. Ponadto, ze względu na wciąż alfa naturę trybu konwersacji, czynniki takie jak dialekt regionalny, szybka mowa i hałas w tle mogą powodować problemy z uzyskaniem poprawnego tłumaczenia.

Chociaż Google nie wspomina konkretnie o nadchodzącym wsparciu dla innych języków w trybie konwersacji, fakt, że demonstracja na IFA została przeprowadzona w języku niemieckim i angielskim, sprawia, że ​​myślę, że wsparcie dla języka niemieckiego nie jest zbyt odległe. Nie jest nieprawdopodobne, że będziemy mogli zobaczyć aktualizację dla tego i innych języków od teraz do Google I/O. Mam nadzieję!

Obrazy z bloga Google Mobile

0 Shares:
You May Also Like