tłumacz Google

Tłumacz Google stał się teraz powszechnie znaną nazwą. Mimo że był odpowiedzialny za kilka naprawdę kiepskich i niezręcznych tłumaczeń, Tłumacz Google nadal może być całkiem przydatny. Zacząłem już korzystać z aplikacji na iPhone’a dla Tłumacza Google. Sprawdź, czy wersja na Androida jest równie dobra i praktyczna w dzisiejszym teście.

Funkcje i zastosowanie

Tłumacz Google oferuje w zasadzie wszystkie te same funkcje, co narzędzie online na Twoim komputerze.

Możesz tłumaczyć słowa i teksty między następującymi językami:

afrikaans
albański
arabski
ormiański
azerbejdżański
baskijski
białoruski
bułgarski
kataloński
chiński
chorwacki
Czech
duński
Holenderski
język angielski
estoński
Filipiński
fiński
Francuski
galicyjski
gruziński
Niemiecki
grecki
kreolski haitański
hebrajski
hinduski
język węgierski
islandzki
indonezyjski
irlandzki
Włoski
język japoński
koreański
łotewski
litewski
macedoński
malajski
maltański
norweski
perski
Polski
portugalski
rumuński
Rosyjski
serbski
słowacki
słoweński
hiszpański
suahili
szwedzki
tajski
turecki
ukraiński
Urdu
wietnamski
walijski
jidysz

W porównaniu do wersji przeglądarkowej brakuje kilku języków. Z drugiej strony aplikacja na Androida umożliwia tłumaczenie tekstu na mowę, dzięki czemu tłumaczenia są odczytywane bezpośrednio dla Ciebie. Próbowałem tłumaczyć różne zdania z języków obcych na angielski i osiągnąłem całkiem dobre wyniki. Niemieckie zdanie „Das Zimmermädchen war noch nicht da” zostało przetłumaczone poprawnie jako „nie było tam dziewczyny z pokoju hotelowego”. Aplikacja najwyraźniej miała trudności z tłumaczeniem wyrażeń. Angielskie wyrażenie idiomatyczne „Mam dość pracy” zostało przetłumaczone jako „Ich bin krank arbeiten”, co dosłownie oznacza „Pracuję będąc chorym”.

Kolejna fajna funkcja pozwala spojrzeć wstecz na wszystkie poprzednie wyszukiwania i oznaczyć niektóre jako ulubione. Możesz też robić obie te rzeczy w trybie offline.

Jeśli chodzi o tłumaczenia, to są one tej samej jakości, co wersja przeglądarkowa. Niektóre tłumaczenia są genialne, podczas gdy inne są dalekie. Oto przykład:

Niemiecka wiadomość tekstowa zawierająca następujące informacje:
Lieber Tchibo mobil Kunde, herzlich Willkommen w Österreich. Sie können hier wie gewohnt Ihre Mailbox einfach und bequem unter 333 erreichen.

został przetłumaczony na niezwykle niezręczny angielski:
Tchibo mobil Szanowny Kliencie, witamy w Austrii. Zwykle mogą łatwo i wygodnie dotrzeć do swojej skrzynki pocztowej na 333.

Opcja tłumaczenia wiadomości tekstowych to kolejna niesamowita funkcja zawarta w wersji tego narzędzia do tłumaczenia na Androida. Możesz wybrać wiadomość tekstową ze swojej skrzynki odbiorczej za pomocą Tłumacza Google.

Dolna linia:

Tłumacz Google może być naprawdę przydatnym narzędziem. Po prostu nie ufałem aplikacji, że poprawnie przetłumaczy dłuższe zdania. Funkcja zamiany tekstu na mowę działała naprawdę dobrze podczas testu, ale musisz uważać na złe tłumaczenia

Ekran i elementy sterujące

Korzystanie z Tłumacza Google jest naprawdę proste. Wystarczy wpisać wyszukiwane hasło lub tekst w górnej części ekranu, aby uzyskać tłumaczenie. Pod polem wyszukiwania znajduje się przycisk, który pozwala dostosować wybór języka. Gdy coś wyszukasz, ta sama kombinacja językowa jest domyślnie używana do przyszłych tłumaczeń. Możesz także odwrócić kolejność języków, naciskając przycisk po lewej stronie wyboru języka.

Na środku ekranu zobaczysz sekcję „Oznaczone gwiazdką” i „Historia”. Wszystkie poprzednie wyszukiwania są wymienione w historii, a wszystkie ulubione w sekcji oznaczonej gwiazdką. Kliknij małą gwiazdkę obok tłumaczenia, aby dodać je do Oznaczone gwiazdką.

Przeglądając tłumaczenie oznaczone gwiazdką lub historię, dostępne są następujące opcje dostępne za pomocą przycisku menu:

Sortować
Filtr
Gwiazdka wszystko
Usuń gwiazdkę ze wszystkich
Usuń wszystko

Naciskając ikonę głośnika, możesz przeczytać na głos tłumaczenie. Naciśnięcie przycisku menu daje następujące opcje:

Dom
Wyślij (wiadomość tekstowa, e-mail, Twitter itp.)
Przetłumacz SMS-y
Ustawienia

W swoich ustawieniach możesz:

Zainstaluj opcję zamiany tekstu na mowę
Aktywuj bogaty słownik
Aktywuj Google Suggest

Dolna linia:
Aplikacja zasługuje na cztery gwiazdki pod względem sterowania i wyglądu. Wszystko działa świetnie!

Szybkość i stabilność

Doskonała wydajność. Bez problemów!

Stosunek ceny do wydajności

Tłumacz Google można pobrać za darmo

0 Shares:
You May Also Like