Udostępnianie drukarki

Czy nie byłoby fajnie, gdybyś mógł drukować interesujące strony lub dokumenty z telefonu leżąc na kanapie, korzystając z połączenia Wi-Fi? Dowiedz się, jak drukować z telefonu Android w dzisiejszym raporcie z testu.

Funkcje i zastosowanie

Kiedy uruchomiłem aplikację, nie mogłem zlokalizować mojej drukarki Kodak Wi-Fi. Naciśnięcie przycisku W pobliżu drukarek ma na celu skanowanie w poszukiwaniu drukarek bezprzewodowych w Twoim najbliższym otoczeniu. Niestety aplikacja nie połączyła się z moją drukarką i byłem zmuszony ręcznie ustawić połączenie bezprzewodowe mojej drukarki.
Po ustaleniu konfiguracji bezprzewodowej mojej drukarki ponownie spróbowałem jej poszukać, a aplikacji udało się ją zlokalizować. Gdy myślałem, że w końcu mogę coś wydrukować, na ekranie pojawiła się wiadomość, że mam pobrać darmowe oprogramowanie na komputer. Po co, do diabła, muszę pobierać dodatkowe oprogramowanie, skoro moja drukarka została już zlokalizowana?

OK, więc pobieram plik o rozmiarze 1,9 MB i instaluję go na swoim komputerze, mając nadzieję, że to w końcu zadziała.
Po instalacji program na PC pokazał mi przegląd wszystkich dostępnych drukarek, które mogłem zablokować lub używać. Następnie musiałem ponownie uruchomić aplikację, aby połączyć się z programem na PC i drukarką.

Po ponownym skonfigurowaniu mojej drukarki, moja drukarka w końcu pojawiła się na liście drukarek. Ale oto najgorsza część: możesz wydrukować stronę testową tylko bezprzewodowo w wersji darmowej. Więc w zasadzie nie masz innego wyboru, jak tylko kupić wersję premium, aby prawidłowo korzystać z aplikacji.
Ponadto musisz się zarejestrować, jeśli chcesz korzystać z aplikacji w trybie lokalnym, a ograniczasz się do zaledwie 20 stron! Wszelkie dodatkowe strony będą kosztować trochę pieniędzy: 100 stron za 4,95 USD. Aktualizacja do wersji premium kosztowałaby 9,95 USD miesięcznie. To całkiem niezły pakiet pieniędzy jak na tak niewiele opcji. Wolałbym po prostu wstać z kanapy i sam sobie wydrukować.

Postanowiłem nie kupować aktualizacji, ale nadal chciałbym wspomnieć o niektórych funkcjach wersji premium.
W aplikacji Zdjęcia wysyłasz zdjęcia bezpośrednio do drukarki w celu natychmiastowego wydrukowania. Masz również możliwość drukowania całych stron internetowych. Wpisy kalendarza można wydrukować, aby mieć je pod ręką, a także wszystkie kontakty na jednej stronie.
Można drukować nawet sms-y, chociaż nie widzę powodu, dla którego ktokolwiek miałby to robić (chyba że musi użyć ich jako dowodu w sądzie).

Dzięki Google Mail możesz drukować wiadomości e-mail i korzystać z opcji Dokumentów Google, aby drukować swoje pliki online. Last but not least, możesz drukować pliki PDF.

Podsumowując, aplikacja jest naprawdę interesująca, z wyjątkiem tego, że musisz kupić wersję premium, aby naprawdę cieszyć się wszystkimi funkcjami. Dlatego mogę polecić tę aplikację tylko tym, którzy są gotowi za nią zapłacić. Mogę sobie wyobrazić, że ta aplikacja jest całkiem przydatna na tablecie.

Ekran i elementy sterujące

Łatwe do zrozumienia menu, wszystkie opcje są dostępne za pomocą przycisku menu – naprawdę przyjaznej dla użytkownika aplikacji.
PrinterShare nie uległ awarii ani nie wystąpiły żadne usterki podczas mojego testu.

Szybkość i stabilność

Poza tym, że mojej drukarki nie udało się zlokalizować od razu, nie mogę niczego krytykować w tej kategorii.

Stosunek ceny do wydajności

Tę wersję można pobrać bezpłatnie z Android Market. Większość przydatnych opcji jest jednak dostępna tylko w wersji premium.

0 Shares:
You May Also Like