Udział smartfonów w Androidzie stale rośnie

Pamiętasz historię z 11 maja mówiącą o tym, że Android przewyższa Apple w sprzedaży smartfonów w USA w pierwszym kwartale 2010 roku? Cóż, dzisiaj mamy jeszcze więcej wiadomości na ten temat. Gartner informuje, że sprzedaż Androida wzrosła o 707% rok do roku. Phandroid wspomina o Androidzie wyprzedzającym Windows Mobile w pierwszej piątce jako „czwarty co do wielkości system operacyjny dla smartfonów pod względem udziału w rynku w ostatnim kwartale w skali światowej”.

Engadget twierdzi, że „Globalne liczby dotyczące Androida odzwierciedlają jego sukces w Stanach Zjednoczonych, który skoczył z 1,6% udziału w rynku do 9,6% w ciągu zaledwie jednego roku”.

TechCrunch zauważa, że ​​„Wszystkie inne smartfony straciły względny udział w ciągu kwartału, nawet RIM Blackberry, chociaż nadal rosły w liczbach bezwzględnych”, co moim zdaniem nie może być złe dla Androida.

Jeśli chodzi o konkurencję, AndroidCentral pisze, że „iPhone w międzyczasie wzrósł z 10,5 proc. do 15,4 proc., co daje dwóm systemom operacyjnym 25 proc. całego rynku”.

W powiązanej notatce Gartner informuje również o „48,7% wzrostu sprzedaży smartfonów o 54,3 miliona sztuk w I kw. 2010 w porównaniu do I kw. 2009”.

Inne źródła: AndroidCentral, Engadget, IDC, Phandroid, TechCrunch

Obrazy z Phandroid i Engadget

0 Shares:
You May Also Like