[UPDATE] Google wreszcie ogłasza Nexusa S ze specyfikacją

Firma Google ogłosiła dzisiaj Nexusa S na blogu Google Mobile. Wewnętrzne elementy sprzętowe telefonu są w zasadzie takie same, jak w przypadku innych członków rodziny Galaxy S, z wyjątkiem kilku zmian. Android 2.3 Gingerbread będzie dostarczany z urządzeniem.

Niektóre specyfikacje telefonu są wymienione poniżej i pochodzą z oficjalnego wykazu telefonów w galerii telefonów Google:

Procesor 1GHz Cortex A8 Hummingbird 4-calowy wyświetlacz konturowy SAMOLED WVGA Pamięć flash 16 GB iNAND Czterozakresowy GSM, trójzakresowy HSPA Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1+ EDR, A-GPS Near Field Communication (NFC) Tylny aparat 5 MP z lampą błyskową LED, przednią kamerą VGA Android 2.3 Gingerbread bateria 1500 mAh

Telefon będzie dostępny od 16 grudnia w USA (od T-Mobile Best Buy) i 20 grudnia w Wielkiej Brytanii (od Carphone Warehouse i Best Buy). Inna dostępność nie została jeszcze ogłoszona.

Cena nie jest jeszcze wymieniona z dotacją lub bez. Powiedziałbym jednak, że zakup telefonu na płasko prawdopodobnie przywróciłby ci od 500 do 600 USD, prawdopodobnie nieco mniej więcej.

Wygląda na to, że plotki o dwurdzeniowym procesorze dla Nexusa S były mimo wszystko bezpodstawne, ale jak dla mnie to właściwie plus. Nie popełnij jednak błędu, ten telefon prawdopodobnie wyznaczy standardy obsługi telefonu z Androidem na nadchodzące miesiące.

Sprawdź więcej zdjęć i szczegółów dotyczących telefonu tutaj, w oficjalnej witrynie Google dla telefonu.

[UPDATE]

Według strony internetowej Best Buy, Nexus S będzie sprzedawany za 199 USD na podstawie umowy z T-Mobile i za 529 USD bez dotacji. Miejmy nadzieję, że w innych obszarach pozostanie tak tanio.

Obraz z TechCrunch

0 Shares:
You May Also Like