Uruchom-X Pro

Tak więc wszyscy wiemy, że dostępnych jest sporo aplikacji i widżetów, które umożliwiają skonfigurowanie pulpitu zgodnie z konkretnymi potrzebami i preferencjami (w tym opcjami i funkcjami, których nie zapewnia standardowy ekran główny). Mimo że opis rynku Launch-X Pro nie brzmi, jakby wynaleźli koło na nowo, nadal wydawało się, że warto to sprawdzić:

Funkcje i zastosowanie

Launch-X Pro umożliwia wypełnienie ekranu głównego aplikacjami, kontaktami (w tym bezpośrednim wybieraniem zewnętrznym) i innymi linkami. To wszystko dzięki widżetom, które ustawiasz w Launch-X Pro, a następnie, jak na pewno wszyscy wiecie, umieszczacie na ekranie głównym, naciskając przez długi czas na pulpicie/widgetach.

Na przeciętnym ekranie głównym można umieścić w sumie cztery ikony w wierszu — program Launch-X Pro pozwala spakować tam do 49 ikon.

Istnieją trzy różne typy widżetów, z których każdy zajmuje jedną linię na ekranie głównym:


Wiele ekranów
Pojedynczy ekran
Pojedynczy ekran z dwoma rzędami

Jeśli pójdziesz na Wiele ekranów możesz zmieścić do siedmiu ikon w rzędzie ekranu głównego, a w ramach każdego widżetu możesz otworzyć siedem ekranów. Oznacza to, że masz do dyspozycji łącznie 49 ikon. Powalcie się!

Możesz zmieścić siedem ikon w Pojedynczy ekran i 14 do Pojedynczy ekran z dwoma rzędami.

Dodaj aplikacje, kontakty i inne skróty do widżetów.

Jeśli chcesz dodać kontakt, możesz określić, jakie działania należy wykonać po kliknięciu na ten kontakt:


Otwórz kontakt
Bezpośrednie połączenie
Zadzwoń (otwarty dialer)
Utwórz wiadomość
Pokaż to okno akcji

Skróty są takie same, jak te, które można skonfigurować na standardowym ekranie głównym, a więc na przykład:

Ustawienia
Etykieta poczty Google
Zakładki
Playlisty
itp.


Konkluzja:

To, co ma do zaoferowania Launch-X Pro, jest proste, ale genialne. Możesz zdecydować, ile aplikacji, kontaktów i linków ma trafić na Twój ekran główny. Jeśli jest coś, czego Android (jeszcze) nie zapewnia, możesz być pewien, że jakiś sprytny programista wymyśli to i udostępni to użytkownikom.

Ekran i elementy sterujące

Jak wspomniano wcześniej, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to skonfigurować widżet w aplikacji Launch-X Pro, aby móc używać tego widżetu na ekranie głównym. Później nadal możesz wprowadzać w tym zmiany w aplikacji.

Aby ustawić nowy widżet wystarczy nacisnąć przycisk menu/Utwórz widżet na głównym ekranie Launch-X Pro. Wybierz nazwę na górnym marginesie następnego ekranu. Poniżej znajdziesz opcje zatytułowane Wybierz elementy widżetów oraz Opcje wyglądu. Na samym dole zobaczysz podgląd widżetu, który jest oczywiście pusty na początek.

Następujące opcje pojawiają się pod Wybierz elementy widżetów:


Dodaj aplikacje
Dodaj kontakt
Dodaj skrót

Wszelkie dodane elementy będą wyświetlane w obrębie trzech zakładek na ekranie. Możesz je kliknąć, a następnie nacisnąć Usunąć jeśli chcesz to zrobić.

Możesz dokonać kilku zmian estetycznych poprzez Opcje wyglądu. Zacznij od wybrania Tryb ekranowy a następnie przejdź do decydowania, jaki rozmiar mają mieć ikony (małe, średnie lub duże), a także ile widżetów ma pojawić się w rzędzie lub na ekranie widżetów.

Zdecyduj, w jaki sposób chcesz przełączać się między ekranami dla Wiele ekranów widget: za pomocą strzałek lub kropek (kliknij na te dos, aby uzyskać dostęp do ekranu, który reprezentują).

Dalsze opcje to:


Pokaż nazwy przedmiotów (wł./wył.)
Pokaż przycisk ustawień (włączony/wyłączony, wyświetlany tylko dla widżetu Wiele ekranów)
Kolor tła
Użyj koloru tła (wł./wył.)
Krycie tła (od 0 do 100%)
Krycie przycisków (od 0 do 100%)

Po utworzeniu widżetu swoich marzeń nie zapomnij nacisnąć przycisku Wstecz, aby zapisać zmiany. Następnie umieść widżet na ekranie głównym, naciskając go przez chwilę.

Konkluzja:
Nie pamiętam, kiedy ostatnio testowałem aplikację i nie znalazłem ani jednej rzeczy, o której musiałbym narzekać. To wystarczający powód dla pięciogwiazdkowej oceny w mojej książce.

Szybkość i stabilność

Doskonała wydajność – nic nieprzyjemnego do zgłoszenia.

Stosunek ceny do wydajności

Launch-X Pro można pobrać za 0,99 € z Android Market. Dostępna jest również darmowa wersja lite.

0 Shares:
You May Also Like