Verizon i AT&T ogłaszają ogłoszenia LTE odpowiednio na lata 2010 i 2011

Jeśli chodzi o to, które miasta NFL będą objęte siecią LTE Verizon, powinieneś być nią objęty, o ile w Twoim mieście jest drużyna NFL. Engadget pisze, że „technicznie jest tylko 30 rynków NFL, ponieważ Nowy Jork ma Giants i Jets, a Raiders i 49ers grają po drugiej stronie zatoki”. Oczekuje się, że prędkości sieci będą mieścić się w zakresie „prędkości 5-12 Mb/s w dół i 2-5 Mb/s w górę z opóźnieniem 30-150 ms obiecanym dla sieci LTE Big Red w momencie uruchomienia”.

Jeśli chodzi o AT&T, FierceWireless informuje, że zasięg LTE AT&T rozszerzy się na 70-75 milionów mieszkańców do końca 2011 roku. Phandroid dodaje, że AT&T aktualizuje „swoją sieć do HSPA+ dla wielu osób, które nie otrzymają telefonu z niezbędnym sprzętem korzystać z LTE.” Oczekuje się, że sieć HSPA+ „zapewni rzeczywiste prędkości pobierania 7 Mb/s”.

Według eWeek, starszy federalny dyrektor sprzedaży Verizon mówił o tym, jakie urządzenia mają być pierwszymi korzystającymi z ich sieci 4G:

McMonagle spodziewa się, że początkowo 4G będzie używane przez karty bezprzewodowe do laptopów i urządzenia, które mogą potencjalnie monitorować wszystko, od czujników ruchu po lodówki. Ze względu na ekonomię skali, która wynika z globalnego, opartego na standardach podejścia Verizon do LTE, spodziewa się, że ceny takich urządzeń szybko spadną i staną się praktycznie wszechobecne. Zgodnie z przewidywaniami sieć Verizon Wireless 4G korzystałaby z płaskiego modelu adresowania IP, podobnego do tego, który można znaleźć w sieci korporacyjnej.

Androinica zastanawia się, dlaczego pierwsze miasta z usługą LTE Verizon to także miasta NFL:

Może to być Verizon, który ma powiązania marketingowe ze swoimi silnymi powiązaniami z NFL lub po prostu faktem, że większość głównych rynków w Stanach Zjednoczonych również ma franczyzę NFL (z wyjątkiem oczywiście Los Angeles).

Phandroid przypomina swoim czytelnikom, że harmonogram wdrażania LTE wydaje się przebiegać naprawdę szybko:

Chociaż nic nie powiedziano o ich planach na pierwszą połowę 2011 roku, dowiedzieliśmy się, że spodziewają się, że cała mapa zasięgu utonie w dobroci LTE do końca 2013 roku. długo klienci T-Mobile musieli czekać na podstawowe 3G.

Inne źródła: Androinica, Engadget, FierceWireless, Phandroid

0 Shares:
You May Also Like