Verizon uruchamia V Cast App Store na Rywal Android Market?

Verizon odchodzi od oryginalnego doświadczenia z Androidem ostatnio, z powodu skandalu Samsung Fascinate Bing Search, a teraz o tym mówi. TechCrunch zauważa, że ​​„nadal celem Google jest zarabianie pieniędzy na Androidzie. Jeśli zarówno wyszukiwarka, jak i aplikacje są wypierane, jaki to ma sens?”

TechCrunch komentuje zalety i wady sklepu V CAST App Store firmy Verizon:

Plusem jest to, że ten sklep będzie najwyraźniej bezpłatny (programiści mogą się do niego zgłaszać, ale będą płatne aplikacje) i że zostanie on zapętlony bezpośrednio w rozliczeniach z operatorem, co oznacza, że ​​klienci będą mogli łatwo kupować aplikacje. Obowiązuje również standardowy udział w przychodach 70/30. Verizon ma określony cel akceptowania aplikacji w ciągu 14 dni (podobnie jak cele Apple dotyczące zatwierdzania aplikacji).

Minus: początkowo ten sklep będzie najwyraźniej dostępny tylko na urządzeniach z Androidem w wersji 2.2 lub nowszej – i oczywiście tylko w sieci Verizon. Innymi słowy, Verizon buduje lepszy sklep z aplikacjami dla Androida, aby zastąpić ten stworzony przez Google – ale taki, z którego można korzystać tylko na niektórych urządzeniach z Androidem.

Nie jest tajemnicą, że AndroidPIT ma własny sklep z aplikacjami z aplikacjami przesłanymi z naszej społeczności. Dostosowujemy nasz rynek nawet do producentów, których urządzenia nie spełniają wymagań Android Market i potrzebujemy sklepu z aplikacjami innej firmy, aby ułatwić pobieranie aplikacji. Jednak nie sądzę, że nasze podejście można porównać do Verizon, ponieważ nie widziałem jeszcze telefonu Verizon, który nie jest w pełni obsługiwany przez Google (fascynacja się nie liczy).

Zastąpienie Android Market jest moim zdaniem dużym błędem, zwłaszcza że ludzie tłumnie przybywali do Verizon ze względu na ich mnogość urządzeń z Androidem. Przynajmniej urządzenia prawdopodobnie nadal będą miały funkcje Google Apps, w przeciwieństwie do całkowitego porzucenia obsługi Google.

AndroidandMe dodaje, że „trudno im wyobrazić sobie telefon z Androidem w Verizon bez oficjalnego rynku, ale operatorzy uwielbiają wykorzystywać swoją moc i kształtować Androida na swój własny obraz, więc w tym momencie wszystko jest możliwe”.

TalkAndroid wspomina, że ​​Verizon nie ogłosił żadnych ogłoszeń dotyczących daty premiery App Store, ale „może nie być zbyt daleko”. Jakieś zakłady na to, które urządzenie otrzyma aktualizację jako pierwsze lub czy dotyczy to tylko urządzeń w momencie uruchomienia?

Programiści, jeśli jesteś zainteresowany, przejdź do TalkAndroid, aby uzyskać informację prasową Verizon.

Daj nam znać swoją opinię w komentarzach lub na forum.

Inne źródła: TalkAndroid, TechCrunch

Obraz z TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like