Verizon wprowadza na rynek tablety 4G z systemem Android w czwartym kwartale

Dyrektor generalny Verizon Wireless, Lowell McAdam, ogłosił plany firmy dotyczące oferowania tabletów 4G z systemem Android w czwartym kwartale tego roku. Samsung, Motorola i LG to firmy nazwane producentami tabletów. Tablety zostaną podobno wprowadzone na rynek jako urządzenia 3G z możliwością (miejmy nadzieję) uaktualnienia do LTE, gdy sieć będzie gotowa do użycia i będą konkurować bezpośrednio z iPadem firmy Apple.

Mówiłem już o współpracy Google i Verizon, aby wprowadzić tablety z Androidem do swojej sieci, a teraz mamy bardziej szczegółowe informacje na temat tego, czego się spodziewać. Jeśli chodzi o możliwe specyfikacje tabletów, AndroidandMe mówi, aby „szukać producentów, aby wykorzystywali procesory nowej generacji z systemem Android 2.2 lub nowszym. Większość tabletów będzie miała rdzenie oparte na ARM, takie jak NVIDIA Tegra 2, ale miej oko na niektóre Intel – również urządzenia zasilane.”

W artykule Reutera wspomniano również, że do maja 2011 r. pojawi się do 5 telefonów z możliwością korzystania z nadchodzącej sieci LTE 4G. Oczekuje się, że sieć „do końca tego roku obejmie 25 do 30 rynków ze 100 milionami ludzi, w tym Nowy Jork”. Phandroid szybko wspomina czołową pozycję Sprinta w zapewnianiu zasięgu 4G, mówiąc:

Ponieważ Sprint obsługuje już 32 rynki (więcej planowanych jest przed zamknięciem 2010 r.), plany Verizon obejmujące 25-30 rynków z ofertą 4G, która rozpocznie się w czwartym kwartale 2010 r., zostaną przynajmniej spełnione z urządzeniami, które będą z niej korzystać wkrótce po .

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidCentral, Phandroid

0 Shares:
You May Also Like