[Video] Cienkie ekrany OLED pokazują swoją elastyczność zbliżoną do jogi i niezniszczalność odporną na uderzenia młotem.

Jak to jest możliwe? Jak ekran telefonu komórkowego może być zwinięty jak rolka owocowa, a następnie złożony na środku, aby stać się stojakiem konferencyjnym vieo?

Według Samsunga wyświetlacze OLED zawierają piksele, które emitują własne światło, eliminując w ten sposób potrzebę podświetlenia i uwalniając wyświetlacz od ograniczeń płaskiej konstrukcji telefonu.

Aby lepiej zrozumieć, spójrzmy na te wyświetlacze w akcji, dobrze?

Ten pierwszy film pokazuje elastyczność podobną do jogi Samsunga OLED i sposób, w jaki te wyświetlacze można umieścić w działających telefonach. Jak widać, zarówno Sony, jak i LG stawiają na wyświetlacze OLED z własnymi elastycznymi prototypami. Jeden z najbardziej niesamowitych momentów na tym materiale pokazuje zwijanie elastycznego ekranu Sony przez maszynę. Co zaskakujące, nadal odtwarza klip w wysokiej rozdzielczości, nawet gdy jest wirowany przez maszynę. Najwyraźniej wyświetlacze Samsunga wciąż przewyższają Sony w dziale pikseli, ale jeszcze nie widziałem wyświetlacza Samsunga o tak dużej elastyczności.

Kolejną miłą cechą elastycznego wyświetlacza OLED jest jego prawie niezniszczalna. W tym filmie maniak chwyta młotem kowalskim i zaczyna rozbijać nowoczesne ekrany telefonów komórkowych ze szklaną osłoną, podczas gdy w tle gra japońska muzyka pop. Kiedy jednak młot zaczyna uderzać w ekran Samsung Flexible AMOLED, młotek nie może zrobić wgniecenia. Zastanawiamy się tylko, czy Gorilla Glass został przetestowany – tak po prostu, żeby być uczciwym.

Sony i Samsung są o krok od stworzenia telefonów, które na zawsze odmienią scenę smartfonów. Telefon w tym poście nie jest tak futurystyczny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości wydaje się, że technologia tworzenia elastycznego telefonu już się pojawiła; teraz potrzebujemy tylko kilku inżynierów, aby zastanowili się, jak najlepiej go wykorzystać.

0 Shares:
You May Also Like