Viewsonic Viewpad 100 Praktyczny

Podczas gdy byliśmy na stoisku Viewsonic na targach IFA w Berlinie, aby obejrzeć Viewpad 7, przyjrzeliśmy się również Viewpad 100. Viewpad 100 to tablet z podwójnym systemem rozruchowym z systemem Android 1.6 i Windows 7 Home Premium wraz z 10-calowym ekranem i wiele innych wysokiej klasy komponentów.

Zgodnie z komunikatem prasowym i przedstawicielem, z którym rozmawialiśmy, uzasadnienie wyboru Androida 1.6 zamiast nowszej wersji sprowadza się po prostu do faktu, że Android 1.6 był najbardziej obsługiwanym systemem operacyjnym Android dla używanego przez nich procesora Intel Atom. Oczekuj aktualizacji systemu operacyjnego Android w przyszłości.

Viewpad 100 działa na procesorze Intel Atom 1,66 GHz z 1 GB pamięci RAM DDR3. Tablet posiada również kamerkę 1,3M oraz panel LED 1024×600.

Łączność i pamięć masowa, urządzenie ma Wi-Fi, AGPS i Bluetooth. Tablet posiada również 2 porty USB 2.0, port mini VGA oraz G-sensor. Opcje przechowywania to 16 GB SSD i obsługa kart microSD do 32 GB.

Urządzenie nie jest niestety certyfikowane przez Google, więc Viewpad 100 nie ma fabrycznie zainstalowanego Android Market, ale spodziewają się, że wkrótce będzie na nim dostępny Android Market. Sprawdź nasze praktyczne z urządzeniem poniżej:

Oczekiwany SRP dla Viewpad 100 nie powinien przekraczać 549 euro. Dostępność powinna rozpocząć się w październiku 2010 r., ale nie ma słowa o tym, jacy przewoźnicy lub sklepy będą oferować tablet.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like