Waze: Społeczna nawigacja GPS – Łatwe dojazdy

Nasze drogi są pełne przeszkód, niezależnie od tego, czy są to ruch uliczny, roboty budowlane czy wypadki. Nawet z pomocą Map Google i nawigacji GPS nie zawsze łatwo jest się w nich odnaleźć. Mapy zawsze wydają się zbyt stare, nawet jeśli kupujesz nowe urządzenie GPS, ponieważ mapy nie są regularnie aktualizowane.

Waze: Społecznościowa nawigacja GPS może być najlepszym rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów z jazdą i nawigacją. Dowiedz się, czy możesz sprawić, że warunki drogowe będą bardziej przewidywalne dzięki Waze w dzisiejszym ekskluzywnym raporcie z testów.

Funkcje i zastosowanie

Zanim zacznę korzystać z Waze, chciałbym poświęcić trochę czasu na zajęcie się fenomenem Web 2.0. Moje pierwsze doświadczenia z internetem były w sieci 1.0 dni. W tamtych czasach internauci po prostu konsumowali prezentowane im treści. Poza okazjonalnym forum trudno było podzielić się swoimi opiniami z innymi.

Magazyn CIO był pierwszym, który ukuł termin Web 2.0 już w 2003 roku. Z biegiem czasu Internet ewoluował od statycznej sieci opartej na treści do interaktywnej społeczności tworzonej przez użytkowników.

Różnego rodzaju oceny i rankingi użytkowników zaczęły pojawiać się po lewej i prawej stronie, w tym nasze ukochane forum i społeczność AndroidPIT.

Web 2.0 to w zasadzie Internet partycypacyjny, w który każdy może się zaangażować. Różne firmy wskoczyły na modę Web 2.0, tworząc nową i ekscytującą treść generowaną przez użytkowników. To gromadzenie wiedzy i opinii milionów internautów na całym świecie staje się siłą, z którą należy się liczyć. Nie sposób wyobrazić sobie witryny takiej jak Wikipedia, która istniała 10 lat temu. W dzisiejszych czasach nie tylko encyklopedie stają się coraz bardziej interaktywne.

Waze opiera się na tej samej zasadzie: aplikacja stara się wykorzystywać informacje generowane od milionów użytkowników do tworzenia najbardziej aktualnych map drogowych.

Jak to działa?

Pomysł jest tak prosty, że aż genialny! Gdy aplikacja Waze jest uruchomiona na Twoim telefonie, Twoja lokalizacja jest automatycznie przesyłana na serwer Waze. Krok po kroku tworzy to dokładną mapę – wszystko całkowicie automatycznie! Korzystając z informacji zebranych od różnych użytkowników, Waze może zobaczyć wzorce, aby określić, gdzie znajdują się następujące elementy:

Ulice miasta: Wszystkie ulice w mieście lub mieście mają określone ograniczenie prędkości (25/35/45 mph). Waze może łatwo określić, gdzie znajduje się konkretna ulica. Co więcej, Waze może określić, czy jedziesz w dzielnicy mieszkalnej, czy na autostradzie miejskiej, uwzględniając lokalizację latarni ulicznych.
Autostrady: Taka sama oferta jak na zwykłych ulicach
Metro i pociągi (wkrótce): Ponieważ pociągi metra jeżdżą ze stałą prędkością i zatrzymują się na określonych przystankach, Waze może zobaczyć, gdzie znajdują się linie metra, śledząc ruchy społeczności.

W skrócie, mapy Waze są tworzone przez pasywne trzymanie zakładek na użytkownikach. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć Waze.

Jak mogę z niego skorzystać jako użytkownik?

Po pierwsze, nie jestem jeszcze prawdziwym użytkownikiem, ponieważ nadal pomagam aplikacji w generowaniu treści map dla przyszłych użytkowników. Jednak gdy wystarczająca liczba osób zacznie z niego korzystać, Waze stanie się niezbędnym narzędziem dla kierowców i osób dojeżdżających do pracy na całym świecie! Więcej użytkowników Waze to lepsze mapy. Informacje są zestawiane:

Przykłady:

Droga zamknięta z powodu robót budowlanych? Waze poinformuje Cię o tym! Jeśli zauważysz, że użytkownicy Waze przestali poruszać się po ulicy lub autostradzie, możesz się założyć, że coś poszło nie tak. Jeśli Waze otrzyma powiadomienia od wielu użytkowników, może powiedzieć innym, aby unikali określonej ulicy
Dowiedz się z wyprzedzeniem o korkach: Korki mogą kosztować cenny czas i nerwy. Nie musi już tak być. Korki występują w większości (z wyjątkiem wypadków), gdy zbyt wiele samochodów wjeżdża na ulicę z różnymi prędkościami. Interesujące jest to, że możesz przewidzieć zły ruch na drodze dzięki aktualnym informacjom o prędkości wszystkich otaczających Cię samochodów. Waze może to zrobić za Ciebie. Możesz wiedzieć o korkach z wyprzedzeniem, jeśli na drodze jest wielu aktywnych użytkowników Waze.

Inne zagrożenia: Policyjne pułapki, wypadki, fotoradary… Waze śledzi wszystkie te rzeczy z pomocą swojej społeczności.

Również: Istnieją mechanizmy zapobiegające nadużyciom lub rozpowszechnianiu fałszywych informacji w społeczności. Potrzeba co najmniej pięciu powiadomień o czymś, aby faktycznie zostało to udostępnione społeczności. Albo to, albo powiadomienie musi pochodzić od „zaufanego Wazera”. Nie mogę powiedzieć dokładnie, jak to działa, ponieważ nie znam wszystkich tajników tej aplikacji. Bazując na przytłaczająco pozytywnych recenzjach Waze w Google, można śmiało powiedzieć, że te mechanizmy naprawdę działają.

Duch wspólnoty

Jak powiedziałem wcześniej, Waze żyje ze swojej społeczności! Ta aplikacja wymaga dużego aktywnego udziału, aby faktycznie działała. Dlatego Waze ma kilka specjalnych funkcji społeczności, aby zachęcić ludzi do pozostania aktywnymi.

Status: Każdy użytkownik ma ranking, wynik i emotikon, za pomocą którego możesz wyrazić swój nastrój. Wazerzy, którzy przejechali mniej niż 80 kilometrów (50 mil) z Waze, zaczynają jako „dzieci”. Następnie możesz wybrać indywidualną emotikonę, aby wszyscy inni użytkownicy widzieli ją na mapie w czasie rzeczywistym. Najlepsi Wazerzy tygodnia mogą pochwalić się na mapie swoim złotym, srebrnym lub brązowym statusem.
Świst: Możesz pingować innych Wazerów, czyli wysłać im krótką wiadomość.
Grupy: Dodatkowo znajdziesz różne grupy, do których możesz dołączyć. Istnieją grupy nastawione na konkretnych dojeżdżających. Mogę tworzyć własne grupy lub dołączać do innych.

Dolna linia:
Jestem wielkim Web 2.0. miłośnik! To trochę oczywiste, biorąc pod uwagę fakt, że jestem aktywnym blogerem i pisarzem AndroidPIT. Ale poważnie uważam, że Internet ma możliwość łączenia świetnego programowania z aktywnymi użytkownikami w celu tworzenia niesamowitych rzeczy! Po prostu sensowne jest zastosowanie Web 2.0 do nawigacji. To już dawno spóźnione, ponieważ ruch uliczny ciągle się zmienia i bardzo trudno za nim nadążyć.

Waze wciąż potrzebuje dużo więcej użytkowników, aby stać się naprawdę skutecznym, ale jest na dobrej drodze.

Moja rada: sprawdź Waze: Społeczność nawigację GPS i pomóż im aktualizować aplikacje. W końcu wszyscy skorzystają z twojego wysiłku, ponieważ wszyscy NIENAWIDZIMY korków!

Ekran i elementy sterujące

Opisałem już wszystkie najważniejsze funkcje Waze w poprzedniej sekcji. Możesz użyć Walz

Aby być pasywnym użytkownikiem, wszystko, co musisz zrobić, to włączyć Waze i trzymać telefon przy sobie. Twoje informacje są następnie automatycznie przesyłane na serwer Waze. Jako aktywny użytkownik możesz udostępniać swojej społeczności następujące wydarzenia:

Policyjne fotoradary Korki Wypadki Niebezpieczeństwo Fotoradary Czat Aktualizuj mapy

Jak widać, Waze to system nawigacji. Już dziś możesz pozwolić sobie na nawigację. Możesz wybrać miejsca docelowe z:

Ulubione Wyniki wyszukiwania Zapisane lokalizacje Kontakty

Dolna linia:

Waze jest naprawdę łatwy w użyciu, ponieważ treść mapy jest generowana automatycznie. Po prostu usiądź, zrelaksuj się i pozwól Waze wykonać pracę! Jeśli chcesz powiadomić inne osoby o problemach na drodze, robisz to intuicyjnie i łatwo dzięki Waze. Waze: Społecznościowa nawigacja GPS używa zestawu zrozumiałych symboli i ma naprawdę fajny interfejs użytkownika.

Wprowadzanie adresów dla adresów może być nieco kłopotliwe. Nie ma przycisku wyszukiwania ani niczego, co mogłoby go zastąpić. W przypadku większości aplikacji na Androida możesz użyć przycisku Wstecz, aby zniknąć wirtualną klawiaturę. Nie dotyczy to tej aplikacji, w której musisz wyjść z menu, aby klawiatura zniknęła. Naprawdę denerwujące!!!

Ostatecznie Waze nadal zasługuje na pełne cztery gwiazdki za dobrze wykonaną pracę!

Szybkość i stabilność

Waze: Społecznościowa nawigacja GPS nie zawsze była bardzo szybka podczas naszego testu. Załadowanie map zajęło trochę czasu. Wygląda na to, że Waze okazał się również prawdziwym narzędziem do ściągania baterii.

Stosunek ceny do wydajności

Możesz bezpłatnie pobrać Waze: Community GPS z Centrum aplikacji AndrdoiPIT.

0 Shares:
You May Also Like