Wczesne myśli o moim nowym Nexusie S

Wczoraj odebrałem Nexusa S w moim lokalnym biurze Fedex w Berlinie i od tego czasu jestem z nim związany. W sieci jest już mnóstwo filmów z rozpakowywania i artykułów praktycznych, ponieważ telefon nie działał od zeszłego czwartku. Zamiast tego przedstawię moje wczesne wrażenia z telefonu i do kogo może się on spodobać.

Po wypróbowaniu Samsunga Galaxy S, na którym w dużej mierze opiera się sprzęt tego telefonu, jestem pod większym wrażeniem Nexusa S. Jednym z przykładów ulepszeń jest kombinacja aparatu i lampy błyskowej LED, które dobrze ze sobą współpracują. W serii Samsung Galaxy S w dużej mierze brakuje lampy błyskowej LED. Krzywa wyświetlacza, o której mówiono przed uruchomieniem urządzenia, nie jest niczym ważnym w oparciu o to, co widziałem do tej pory, ponieważ nie odniosłem z tego zauważalnych korzyści.

Wczoraj, kiedy pokazałem Nexusa S Fabienowi, jednemu z szefów AndroidPIT-a, zauważył, że wyświetlacz wydaje się nawet lepszy niż wyświetlacz w Galaxy S. Muszę przyznać, że się zgadzam i myślę, że poprawa może wynikać z obsługa 32-bitowego koloru, co jest nowością w Gingerbread.

Prawdopodobnie jednym z głównych punktów sprzedaży Nexusa S jest to, że jest wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego Android, Gingerbread. Ulepszenia interfejsu użytkownika Androida są fantastyczne i chociaż nie będę teraz wdawać się w szczegóły, powiem, że Android jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż poprzednie wersje i wygląda na znacznie bardziej dopracowany niż wcześniej.

Nexus S, podobnie jak jego poprzednik, Nexus One, nie jest telefonem dla przeciętnego użytkownika smartfona. Brakuje niektórych aspektów, które wielu osobom są niewybaczalne, takich jak brak gładzika/trackballa, brak dwurdzeniowego procesora, brak pamięci do rozbudowy na kartę microSD, plastikowa obudowa zewnętrzna, brak obsługi radia FM (obecnie) oraz brak 4G Komunikacja. Niemal każda z tych obaw nie jest podzielana przeze mnie.

Brak gładzika/trackballa do dokładnego zaznaczania tekstu w polu tekstowym jest teraz w dużej mierze nieistotny dzięki ulepszonym sposobom zaznaczania tekstu za pomocą żółtej strzałki. Uważam, że 16 GB to dla mnie więcej niż wystarczająco dużo miejsca, ponieważ nie przechowuję filmów pełnometrażowych na moim urządzeniu. Nawet gdyby Nexus S miał tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, moja karta microSD ma tylko 8 GB, więc i tak będzie to tylko 16 GB.

Plastikowy podkład w Nexusie S wydaje się nieco śliski, ale przez większość czasu trzymam go w etui, ponieważ jestem trochę niezdarną osobą. Jednak jeszcze nie doświadczyłem skrzypienia lub trzaskania dochodzących z podkładu, więc wydaje się, że Samsung nauczył się od Galaxy S i ulepszył ten pomysł. Ponadto lżejsza waga plastiku w porównaniu z metalem sprawia, że ​​telefon ten jest bardzo lekki w dłoni.

Bezprzewodowy układ wewnątrz Nexusa S obsługuje radio FM, ale obecnie nie ma wbudowanej obsługi radia FM w pamięci ROM. Uważam to za nieco irytujące, ponieważ lubię słuchać wiadomości i aktualnej muzyki w podróży. Obstawiam, że Google wprowadzi oficjalną obsługę radia FM dla Nexusa S w przyszłym roku, ale nawet jeśli nie, prawdopodobnie zostanie zrobiony ROM, który zrobi to za nas.

Krążyły również plotki, że Nexus S zostanie uruchomiony z dwurdzeniowym procesorem, ale ta plotka okazała się fałszywa. Nawet jeśli Nexus S został wprowadzony na rynek z procesorem dwurdzeniowym, Gingerbread, z tego, co przeczytałem, nie jest zaprogramowany na wykorzystanie mocy procesora dwurdzeniowego. Wsparcie to powinno nastąpić wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszego urządzenia o strukturze plastra miodu, którym może być tablet z dwoma rdzeniami.

Wreszcie, jeśli chodzi o brak obsługi 4G (LTE, HSPA+, WiMax) w Nexusie S, tutaj w Europie żadna z tych technologii nie została jeszcze wdrożona, więc nie omijam tutaj wyższego połączenia danych przez kupując telefon tylko z radiem 3G.

Jeśli szukasz potężnego telefonu z Androidem z 4-calowym wyświetlaczem, który będzie miał dostęp do najnowszych wersji Androida (i może żyć bez karty microSD i połączenia 3G), to Nexus S jest zdecydowanie bardzo silnym konkurentem. Można to już zilustrować faktem, że użytkownicy Nexusa S otrzymują już pierwszą aktualizację OTA.

Nexus S nie zawiera żadnego rewolucyjnego sprzętu (poza nieprzydatnym jeszcze chipem NFC). Zamiast tego wydaje mi się, że jest to połączenie wielu świetnego sprzętu, który jest już na rynku, z najnowszą wersją Androida.

0 Shares:
You May Also Like