Więcej szczegółów na temat nadchodzącego sklepu V Cast App Store firmy Verizon

Zgodzę się z Verizon, że obecny Android Market zdecydowanie wymaga ulepszeń, ale jak zauważa TechCrunch, mam większe zaufanie do Google naprawiającego „to niż w przypadku obchodzenia go przez Verizon”.

jkOnTheRun komentuje, że Verizon „chce dodać wartość swoim klientom, wykorzystując informacje unikalne dla Verizon, w przeciwieństwie do być może bardziej drastycznego podejścia, takiego jak tworzenie własnego systemu operacyjnego, na co nalegają inni operatorzy”.

TechCrunch wierzy, że Verizon otwiera Androida na jeszcze większą fragmentację, gdzie telefon z Androidem na Verizon i telefon z Androidem na Sprint „wkrótce będą dzielić tylko trochę wspólnego brandingu”, ponieważ operatorzy i producenci naginają i przekształcają Androida w system operacyjny, który odpowiada ich potrzeb, jednocześnie porzucając podejście oparte na otwartym ekosystemie, z którego słynie Android.

Androinica wyjaśnia przyszłość, której Verizon chce dla swojego sklepu V Cast:

W oficjalnym strumieniu konferencji na Twitterze firma Verizon obiecała szybko zatwierdzać aplikacje i udostępniać nowe interfejsy API i narzędzia programistom do tworzenia. Firma odmówiła jasnego określenia, w jaki sposób – lub czy – V Cast będzie łączyć się z Android Market. Haller powiedział, że Verizon pomoże klientom odkrywać aplikacje „i pozwolić im decydować, w jaki sposób chcą je zdobyć”, ale przedstawił również nowy sklep jako konkurencję dla oficjalnego Android Marketu, a nie jego towarzysza.

Jak wskazano w komentarzach w artykule TechCrunch, tego rodzaju zmiany są czymś, co wiąże się z posiadaniem otwartego systemu operacyjnego, takiego jak Android.

Jeśli chodzi o urządzenia, na których powinniśmy się spodziewać sklepu z aplikacjami V Cast, Greg Haller z Verizon nie sprecyzował, ale mówił o Droid, Droid Incredbile, Droid X, Fascinate i wkrótce wydanej Galaxy Tab. Dodatkowo tylko urządzenie z systemem Android 2.2 (i prawdopodobnie nowszym) otrzyma sklep z aplikacjami V Cast.

Inne źródła: Androinica, jkOnTheRun, TechCrunch

Obraz z TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like