Wirtualny rejestrator

Mam słabość do każdej aplikacji, która zamienia urządzenie z Androidem w rejestrator dźwięku. Niestety, Android nie ma zintegrowanych funkcji nagrywania (na tym froncie można wprowadzić poważne ulepszenia, IMO), a ponadto sytuacje, które wymagają urządzeń nagrywających, pojawiają się zwykle, gdy najmniej się ich spodziewasz.
Dzisiejszy test pozwala dowiedzieć się, co myślimy o rejestratorze wirtualnym.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: Motorola Milestone / Android Wersja: 2.1update-1 / Root: Nie / Wprowadzone modyfikacje (zmiana procesora itp.): Brak.

Jakiś czas temu testowałem Voice Recorder. Byłem pod wrażeniem przydatnych funkcji aplikacji, ale rzeczywista jakość dźwięku trochę mnie zmroziła. Wspomniałem, że wiele rejestratorów audio boryka się z tym samym problemem w mojej recenzji, więc zobaczmy, jak radził sobie w tym dziale Virtual Recorder.

Aplikacja skupia się na najważniejszym dla każdego rejestratora dźwięku: na samym nagrywaniu dźwięku. Twórcy wyraźnie chcieli podnieść stawkę, zapewniając lepszą jakość niż to, co ma do zaoferowania konkurencja. Ale najpierw omówię niektóre inne funkcje. Jeśli przejdziesz do Opcji, możesz ustawić „priorytet procesu” i „rozmiar bufora” (zwiększ je, jeśli były jakieś dziwactwa z nagrywaniem). Możesz również ustawić wizualizacje, jeśli chcesz, aby taśmy były ozdobione obrazem. Najważniejszą funkcją jest „Wyskakujące okno dialogowe zmiany nazwy po nagraniu”. Za każdym razem, gdy kończysz nagrywanie, pojawia się okno i możesz zmienić nazwę pliku, który właśnie nagrałeś. Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z tej opcji, Twoim plikom zostaną przypisane automatycznie wygenerowane nazwy.

Po naciśnięciu przycisku „wysuń” (trójkąt w kwadracie skierowany do góry) otwiera się menedżer danych i wyświetla nagrane wcześniej notatki, które można następnie otworzyć, zamknąć, zmienić nazwę, ustawić jako dzwonek, wysłać e-mailem lub przekonwertować do formatu mp3.

Ostatnia opcja jest najbardziej użyteczna, choć jeszcze fajniej byłoby, gdyby Virtual Recorder nagrywał notatki jako pliki mp3, choć trzeba powiedzieć, że konwersja plików to pestka. Wystarczy pobrać małą aplikację, która zajmie się resztą. Format danych (.pcm) nie jest aż tak świetny — oczywiście możesz odtwarzać pliki w Virtual Recorder, ale nie znam żadnego innego systemu, który obsługuje ten format.

A teraz… przejdźmy do jakości dźwięku, a tym samym do najważniejszego kryterium aplikacji. Zacznę od stwierdzenia, że ​​jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, nawet po przekonwertowaniu plików do formatu mp3. Dialog jest czysty i wyraźny, a muzyka lub śpiew również brzmią dobrze. Wiele rejestratorów audio nie wykonuje zbyt dobrej pracy, jeśli chodzi o nagrywanie głośnych dźwięków, ale Virtual Recorder również osiąga wyniki w tym dziale.

Smartfony i tablety nie mogą konkurować z rzeczywistymi urządzeniami nagrywającymi, ponieważ brakuje im odpowiednich mikrofonów. Mikrofony do smartfonów i tabletów są zaprojektowane do nagrywania dźwięku z bliska i odfiltrowywania rozproszonych dźwięków otoczenia, dlatego za pomocą tego urządzenia trudno jest uzyskać dobre nagranie dźwięków z oddali.

Virtual Recorder wykonuje całkiem niezłą robotę, ale generalnie używałem regulatora cyfrowego przedwzmacniacza mikrofonowego, aby wyrównać sytuację. Zalecam nie podkręcać regulatora wyżej niż pośrodku, bo inaczej szelest stanie się zbyt głośny. Prawdopodobnie nie muszę wspominać, że to pomaga skierować mikrofon na to, co chcesz nagrać — to naprawdę pomaga!

Virtual Reocrder posiada dwie inne funkcje: „Boost” i „Limiter”. Pierwszy zwiększa głośność, gdy nagrywasz bardzo ciche rzeczy, a drugi ogranicza głośność, gdy nagrywasz głośne dźwięki. Prawdziwą różnicę zauważyłem jednak tylko w przypadku funkcji Boost. Uważam, że funkcja „Pitch” jest całkowicie bezcelowa; dlaczego miałbyś chcieć zmieniać tonację, skoro chodzi o to, aby nagranie brzmiało jak najbliżej tego, co brzmi w rzeczywistości.


Konkluzja:

Byłoby bardziej sensowne, gdyby notatki były zapisywane bezpośrednio jako mp3, zamiast konieczności wykonywania ręcznych konwersji. Biorąc to pod uwagę, jest to dość proste i jest konieczne tylko wtedy, gdy chcesz udostępnić plik. Poza tym aplikacja zdobyła punkty dzięki doskonałej jakości nagrań i jest teraz moją wybraną aplikacją, gdy potrzebuję nagrywać na studiach, wydarzeniach itp.

Ekran i elementy sterujące

Interfejs Virtual Recorder nie jest specjalnie wyszukany, ale jest logiczny i łatwy w użyciu — i to wszystko, co musi zapewnić rejestrator dźwięku.

Szybkość i stabilność

Virtual Recorder szybko się uruchamia, a jego ogólna wydajność jest dobra, jeśli chodzi o stabilność. Szybkość konwersji plików do formatu mp3 może być nieco szybsza.

Stosunek ceny do wydajności

Wirtualny rejestrator można pobrać bezpłatnie z AndroidPit App Center i Android Market, ale jest kilka reklam, z którymi trzeba się zmierzyć!

0 Shares:
You May Also Like