Wskazówki i porady dotyczące baterii Galaxy Note 3, aby zwiększyć ładowanie

Podobnie jak jego poprzednik, Galaxy Note 3 wyznacza nowe standardy żywotności baterii phabletów – ale jak dobre wino czy dobry stek, zawsze fajnie, jeśli można mieć jeszcze więcej. Kilka drobnych zmian i przydatnych aplikacji może mieć naprawdę duży wpływ na to, jak długo działa Galaxy Note 3, i nie trzeba wiele, aby wycisnąć zaskakująco dużo dodatkowego czasu z baterii. Oto nasze ulubione wskazówki i porady dotyczące baterii Samsung Galaxy Note 3, aby uzyskać szybsze ładowanie.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: wyłącz ją

Ten duży ekran oznacza duże zużycie baterii, a im jaśniejszy obraz, tym szybciej rozładuje się bateria. Zwykle zauważysz, że Twoja notatka jest doskonale czytelna, a jasność jest ustawiona o kilka kroków niżej niż automatyczna jasność Samsunga, a otrzymasz nagrody w postaci dłuższej żywotności baterii.

Innym sposobem na poprawę sytuacji jest skrócenie czasu, przez jaki wyświetlacz pozostaje włączony, zanim przejdzie w tryb uśpienia, lub ustawienie telefonu w tryb gotowości zaraz po jego zakończeniu, zamiast pozwolić mu uśpić.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: wyczyść rzeczy, których nie potrzebujesz

To oczywiste, które znamy, ale upewnij się, że Twoja Notatka nie uruchamia w tle aplikacji, których nie potrzebujesz. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego, aby wyświetlić Menedżera zadań i zobaczyć, co zużywa pamięć RAM, w razie potrzeby wyczyść pamięć. Przekonasz się, że własne aplikacje S-App firmy Samsung mają tendencję do zawieszania się w tle, więc jeśli ich nie używasz, warto przejść do Ustawień i wyłączyć je w Menedżerze zadań. Nie możesz ich odinstalować, ale wyłączenie ich oznacza, że ​​nie będą działać.

W tym czasie wyłącz wszystkie widżety, animowane tapety lub powiadomienia, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Nie zużywają dużo energii, ale wszystko szybko się sumuje.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: wypróbuj aplikację

Jeśli zauważyłeś nagłą zmianę żywotności baterii (zamiast nieuniknionej utraty pojemności, która ma miejsce wraz ze starzeniem się baterii), możesz wypróbować kilka rzeczy, w tym aplikacje. Możesz wypróbować optymalizator baterii, taki jak JuiceDefender, Battery Doctor, Easy Battery Saver, GreenPower Free Battter Saver lub One Touch Battery Saver, które mają na celu wydłużenie czasu pracy telefonu Samsung Galaxy Note 3.

Jeśli Twój Samsung pakuje Snapdragona, możesz użyć Snapdragon Battery Guru firmy Qualcomm, aby zwiększyć żywotność baterii. Jest to przydatna aplikacja, która automatyzuje wiele wskazówek dotyczących oszczędzania baterii.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: powiedz usługom lokalizacyjnym, aby się zgubiły

Usługi lokalizacyjne są przydatne, ale są również znanymi świniami baterii – i możesz być zaskoczony, ile aplikacji chce korzystać z Twojej lokalizacji. To nie tylko GPS i aplikacje do mapowania; znajdziesz aplikacje, takie jak aplikacje aparatu i aplikacje sieci społecznościowych, które również chcą rejestrować i udostępniać dane o Twojej lokalizacji. Warto wyłączyć Usługi lokalizacyjne w Ustawieniach, ale też sprawdzić ustawienia poszczególnych aplikacji, jeśli mają one dodatkowe funkcje związane z lokalizacją.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: oszczędzaj, nie przesyłaj strumieniowo

Strumieniowe przesyłanie muzyki i wideo przez połączenia 3G to świetny sposób na rozładowanie baterii, więc jeśli Twoje ulubione aplikacje multimedialne działają w trybie offline – na przykład Spotify Premium i aplikacja YouTube – to pobierz playlisty przed wyjściem z domu, pracy lub uczelni więc nie przesyłasz strumieniowo w podróży. Nie zapominaj, że inne rodzaje aplikacji również mogą mieć tryby offline, więc na przykład Mapy Google umożliwiają pobieranie całych tras, dzięki czemu możesz nawigować bez łączenia się z Internetem.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: użyj trybu oszczędzania energii

Znajdziesz to w ustawieniach i optymalizuje różne ustawienia telefonu, aby wydłużyć żywotność baterii. Jeśli sprawy są naprawdę ciasne, przejdź do trybu samolotowego, gdy nie potrzebujesz radia komórkowego Samsunga, Wi-Fi lub Bluetooth.

Indywidualnie wyłączenie funkcji, takich jak Wi-Fi lub Bluetooth, nie ma ogromnej różnicy w żywotności baterii, ale zbiorczo może mieć bardzo zauważalną różnicę. Wyłączenie Bluetooth, Wi-Fi, GPS i trybu lokalizacji pozwoli uzyskać więcej energii z pozostałego ładunku. Google zaleca również usunięcie wszelkich profili użytkowników, których nie potrzebujesz, ponieważ najwyraźniej ma to również wpływ na żywotność baterii. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Urządzenie> Użytkownicy, a następnie użyj ikony ustawień> Usuń użytkownika, aby pozbyć się wszelkich profili, których nie chcesz.

Wskazówka dotycząca baterii Galaxy Note 3: nie daj się złych wibracji

Dotykowe sprzężenie zwrotne — wibracje, gdy coś się dzieje — ma zauważalny wpływ na żywotność baterii, więc wyłącz je w Ustawieniach > Dźwięk > Dotykowe sprzężenie zwrotne, jeśli bateria jest ważniejsza niż odrobina szumu.

Czy masz jakieś inne wskazówki i triki dotyczące Galaxy Note 3? Daj nam znać w komentarzach!

0 Shares:
You May Also Like