Wydajność Androida 2.2 wzrasta dzięki JIT

Zdjęcie wykonane przez Iana Douglasa, pracownika Armor Games, pokazuje, jak szybki będzie Android 2.2. Testy zostały przeprowadzone na telefonie Google Nexus One, a program testów porównawczych (Linpack) pokazuje zdumiewający wzrost liczby MFLOPS z Androida 2.1 do Androida 2.2.

Zgodnie z artykułem Iana Douglasa:

Standardowy Nexus One z Androidem 2.1 ma średnią wartość od 6,9 do 7,0 dla MFLOPS, ale Nexus One z wersją debugowania Androida 2.2 (inaczej FroYo, „mrożony jogurt”) może najwyraźniej osiągnąć wynik do 40 MFLOPS. Moje własne testy potwierdzają to w zakresie od 36 do 37:

Według AndroidCentral oznacza to wzrost o około 450%. Czym dokładnie jest kompilator JIT i co to wszystko oznacza? Z tego, co zebrałem do tej pory na AndroidPolice, kompilator JIT pomaga komputerowi poprawić wydajność programów, które nie są „skompilowane do kodu natywnego, jakim wydaje się być Flash i niektóre kodeki/sterowniki wideo”.

Komentarz do artykułu AndroidandMe opisującego tę historię daje pewien wgląd w rzeczywiste korzyści dla typowych użytkowników:

Kompilator JIT nie wymaga specjalnego dostrajania. Rzeczy będą po prostu działać lepiej i na pewno aplikacje i gry czasu rzeczywistego w Javie (tak!). Wszystko, co ma pętlę w czasie zbliżonym do rzeczywistego, która wykonuje się w kółko (pętla gry), bardzo dobrze z tego skorzysta i nie będzie wymagało żadnego dostrajania.

Google IO powinno rzucić nieco światła na tę całą sytuację.

Inne źródła: AndroidandMe, AndroidPolice, AndroidCentral

Zdjęcie od Iana Douglasa

0 Shares:
You May Also Like