Wydano wersję beta aplikacji Inventor na Androida

Od dziś Google oferuje narzędzie programowe opracowane w celu ułatwienia użytkownikom bez wiedzy programistycznej tworzenia aplikacji. Engadget pisze, że Android App Inventor „opiera się na blokach wizualnych, a nie na mnóstwie tajemnego kodu, App Inventor – oczywiście nadal w wersji beta – ma funkcje do „prawie wszystkiego”, co można zrobić za pomocą telefonu z Androidem, w tym dostęp do Funkcjonalność GPS i telefonu.”

Według strony App Inventor:

Aby korzystać z App Inventor, nie musisz być programistą. App Inventor nie wymaga żadnej wiedzy programistycznej. Dzieje się tak, ponieważ zamiast pisać kod, wizualnie projektujesz wygląd aplikacji i używasz bloków do określenia zachowania aplikacji.

Zespół App Inventor utworzył bloki do prawie wszystkiego, co można zrobić z telefonem z Androidem, a także bloki do robienia rzeczy podobnych do programowania – bloki do przechowywania informacji, bloki do powtarzania czynności i bloki do wykonywania czynności w określonych warunki. Istnieją nawet blokady umożliwiające komunikację z usługami takimi jak Twitter.

TechCrunch ma nieco bardziej pesymistyczny pogląd na wydanie tego programu:

Ułatwia także „zwykłym” osobom tworzenie aplikacji. Ale jak powie Ci wielu programistów internetowych, pojawienie się edytorów WYSIWYG w swojej dziedzinie doprowadziło do eksplozji gównianych stron internetowych.

Narzędzia takie jak Dreamweaver i ostatecznie internetowe edytory HTML WYSIWYG firmy takie jak Geocities, sprawiły, że tworzenie stron internetowych stało się tak łatwe, że sieć szybko zapełniła się śmieciami. Na szczęście (i słusznie) pojawił się Google, aby przywrócić poczucie porządku w szaleństwie z PageRank i jego wyszukiwarką. To pozwoliło ludziom przedzierać się przez śmieci i nadal znajdować witryny wysokiej jakości.

Obejrzyj wideo przedstawiające Wynalazcę aplikacji w akcji:

TechCrunch zauważa również, że istnieje druga strona dająca prawie każdemu możliwość tworzenia aplikacji:

Ponieważ to nowe narzędzie ułatwia każdemu tworzenie własnych aplikacji, sprawia, że ​​pomysł stworzenia własnej aplikacji jest znacznie mniej zniechęcający. I to jest najpotężniejsza rzecz tutaj. Jeśli to narzędzie może sprawić, że jakieś dziecko zacznie bawić się tworzeniem aplikacji, może zainteresuje się bardziej i zacznie uczyć się prawdziwej Javy. A potem może pewnego dnia stworzą następną zabójczą aplikację.

Zainteresowany? New York Times wspomina o ważnej uwadze, jak zacząć:

Wymagana jest rejestracja za pomocą konta Google Gmail. Narzędzie jest oparte na sieci Web, z wyjątkiem niewielkiego pobierania oprogramowania, które automatycznie synchronizuje programy utworzone na komputerze osobistym, podłączonym do witryny internetowej wynalazcy aplikacji, ze smartfonem z systemem Android.

Udaj się tutaj, aby wypełnić wniosek i rozpocząć programowanie.

Inne źródła: Engadget, TechCrunch, The New York Times

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like