Wydano wersję Pre-Alpha przeglądarki Mozilla Fennec

Ostatnim razem, kiedy pisałem o Fennecu Mozilli (cztery tygodnie temu), była to bardzo wczesna wersja i widzieliśmy nagranie, jak demonstrowano go na droidzie. W ciągu tych czterech tygodni wydaje się, że osiągnęli etap, w którym czują, że jest gotowy na publiczne opinie, i tutaj możesz to DL. Pamiętaj, że ta wczesna wersja nie będzie działać bardzo płynnie.

Przeglądarka nadal działa tylko na urządzeniach z Androidem 2.0 lub nowszym i obsługą OpenGL ES 2.0, więc większości z nas nie ma szczęścia. AndroidGuys dodał, że Fennec „pobiera 10 MB, które po instalacji rozszerza się do ponad 31 MB”. Vladimir napisał o kilku ważnych zastrzeżeniach dotyczących tego wydania przed wersją alfa:

Tak naprawdę przetestowaliśmy to tylko na Motorola Droid i Nexus One. Prawdopodobnie nie zje telefonu, ale błędy mogą spowodować, że telefon przestanie odpowiadać, co wymaga ponownego uruchomienia. Użycie pamięci przez tę kompilację nie jest świetne — pod wieloma względami jest to kompilacja debugowania, a tak naprawdę nie zrobiliśmy jeszcze zbyt wiele optymalizacji. Może to powodować problemy z dużymi stronami, zwłaszcza na urządzeniach o małej ilości pamięci, takich jak Droid. Zobaczysz wyjście i ponowne uruchomienie aplikacji przy pierwszym uruchomieniu, a także podczas instalacji dodatków; to dziwactwo naszego procesu instalacji i staramy się go pozbyć. Nie można otwierać linków z innych aplikacji za pomocą Fennec; powinniśmy to mieć na następną kompilację. Ta kompilacja wymaga systemu Android 2.0 lub nowszego i prawdopodobnie urządzenia obsługującego OpenGL ES 2.0. Edycja: tę kompilację należy zainstalować w pamięci wewnętrznej, a nie na karcie SD.

AndroidCentral zauważa, że ​​słyszeli o nadchodzącej możliwości „synchronizowania historii, zakładek, a nawet otwierania kart między przeglądarką komputerową i mobilną”. Czy oferta Mozilli sprawia, że ​​myślisz o zmianie przeglądarki? Powiadom nas!

Inne źródła: Phandroid, AndroidCentral, AndroidGuys

Zdjęcie od Vladimira Vukićevića

0 Shares:
You May Also Like