Wyślij e-mail do siebie

Oglądałem prezentację Google TV na YouTube i ucieszyłem się widząc, że nie tylko ja wysyłam do siebie e-maile. Nie pamiętam dokładnego kontekstu, ale dobrze pamiętam, jak moderator opowiadał o całej gadce o „wysyłaniu do siebie e-maili”… i sądząc po reakcji publiczności, mogłem powiedzieć, że dokładnie wiedzieli, o czym mówi, też.

Jak sama nazwa może sugerować, E-mail do siebie może być przydatną aplikacją, jeśli jesteś również wiecznym użytkownikiem poczty. Dowiedz się, czy aplikacja naprawdę jest przydatna w tym dziale w dzisiejszej recenzji testu.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: Nexus One
Wersja Androida: 2.2
Korzeń: Tak/LeoFroyo
Wprowadzone modyfikacje (zmiana procesora itp.): Brak.

Szczegóły aplikacji:
Do użytku od: Androida 1.5
Apps2SD: Nie
Wymagany proces uwierzytelniania: nieograniczony dostęp do Internetu.

Wysyłanie e-maili do siebie nie jest szczególnie skomplikowane ani czasochłonne. Jak więc e-mail do siebie może okazać się przydatny w tym zakresie?

Standardowa procedura zwykle polega na tym, że link do strony internetowej lub wideo na YouTube jest przesyłany do Ciebie i wysyłany e-mailem. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać menu Udostępnij, a następnie Google Mail. Następnie musisz wbić kilka znaków w pole adresu, aż będziesz mógł wybrać własny adres e-mail, aby wysłać wiadomość. Jak wspomniałem wcześniej, nie jest to nic wielkiego, ale jeśli chcesz zaoszczędzić czas, Email To Self to aplikacja dla Ciebie.

Możesz wprowadzić swój osobisty adres e-mail (lub kilka adresów e-mail, jeśli sobie tego życzysz) w konfiguracji e-mail do siebie; będziesz wtedy mógł uzyskać dostęp do tego adresu za pomocą menu Udostępnij, z tą różnicą, że nie będziesz już musiał uzyskiwać dostępu do Google Mail – zamiast tego wybierz opcję Wyślij do siebie. Jeśli wybrałeś tylko jeden adres e-mail w opcji E-mail do siebie i żadnych innych funkcji (więcej szczegółów poniżej), wiadomość e-mail jest gotowa do wysłania. To znaczy: Twój adres e-mail został wstawiony automatycznie i nie musisz już zawracać sobie głowy wstawianiem znaków ręcznie.

Ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania Email To Self. Jak wspomniano, możesz użyć kilku adresów w aplikacji; możesz wybrać jeden przed wysłaniem wiadomości.
Jeszcze wygodniejsza okazała się opcja dodania etykiety do wiadomości. To dość proste: dodajesz etykietę w polu tematu; dzięki filtrom Google Mail będziesz mógł jeszcze szybciej identyfikować e-maile, które wysłałeś do siebie.

Pozwól, że podzielę się z Tobą moimi ustawieniami osobistymi, aby zilustrować, jak działa e-mail do siebie:
Używam tylko jednego adresu e-mail i dwóch etykiet („Z telefonu” i „Blox”). E-maile oznaczone jako „Z telefonu” lądują w mojej skrzynce odbiorczej; etykieta ma tylko dać mi znać, że wysłałem kwestionowaną wiadomość e-mail z mojego telefonu. Dzięki filtrowi e-maile oznaczone jako „Blox” trafiają do etykiety „Blogi” w Gmailu. Te e-maile zazwyczaj zawierają linki do odpowiednich artykułów z wiadomościami, na które natknąłem się podczas surfowania w Internecie i których zamierzam użyć podczas pisania kolejnych postów na blogu.
Możesz także wysyłać otwarte puste wiadomości e-mail do siebie, uruchamiając Email To Self, tak jak każdą inną aplikację.

Jedyną wadą Email To Self, na którą się natknąłem, jest to, że nie można oddzielić różnych adresów e-mail i etykiet. Oznacza to, że jeśli masz skonfigurowane dwa adresy e-mail i dwie etykiety, nie ma znaczenia, na który adres e-mail wybierzesz wysłanie wiadomości, zostaną wyświetlone wszystkie etykiety — w skrócie, możesz przypisać określone etykiety do jednego adresu.

Konkluzja:
Jeśli nie masz zwyczaju wysyłać do siebie e-maili, E-mail do siebie nie będzie łaskotać Cię na różowo, ale jeśli to zrobisz, ta aplikacja może ułatwić i przyspieszyć ten proces w przyszłości.

Ekran i elementy sterujące

Email To Self składa się z trzech sekcji: Konfiguracja — Skrótyten Skrót do aplikacji (do obu można uzyskać dostęp z szuflady aplikacji) i wstawić w menu kontekstowym w przeglądarce, YouTube lub Tweetdeck.

Przejdź do e-maila do siebieOrganizować coś aby wstawić adres(y) e-mail i etykiety (należy je oddzielić przecinkami). Możesz także wybrać, czy chcesz skorzystać z Bez etykiety opcji, a jeśli wyślij e-mail do siebie powinien spróbować uzyskać Tytuł strony internetowej kiedy wysyłasz linki z przeglądarki do siebie.

To, co nie wydaje mi się szczególnie przydatne, to opcja wyłączenia ikon w szufladzie aplikacji. Jeśli wyłączyłeś ikonę konfiguracji, musisz odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, aby móc uzyskać dostęp do konfiguracji.

Konkluzja:
Email To Self jest zainstalowany i gotowy do użycia migiem. Opcje aplikacji są przydatne, poza dziwną ikoną, która wydaje się nie mieć żadnej pomocnej funkcji.

Szybkość i stabilność

Email To Self działa już od jakiegoś czasu na moim Nexus One — do tej pory nie miałem z nim żadnych trudności.

Stosunek ceny do wydajności

Email To Self można pobrać z Android Market za 0,65 GBP (ok. 0,76 €).

0 Shares:
You May Also Like