Wyspa replik

Moje PSP od miesięcy leży nieużywane w szufladzie, a nawet moja Wii ma ostatnio niewiele godzin grania. Jestem nawet znudzony całą tą nieustanną gadaniną o tym, że iPhone ma lepsze gry. Chcesz zgadnąć, dlaczego tak jest?

Byłem tak zajęty przez ostatnie kilka miesięcy, że nie miałem luksusu siedzenia i grania w gry przez naprawdę długi czas. Jeśli zdarzy mi się, że mam kilka minut do zabicia, teraz włączam telefon z Androidem. Nie przeszkadza mi, że iPhone podobno ma „słodszą” grafikę, o ile w pobliżu są gry takie jak Replica Island.

Jeśli uważasz, że grafika to nie wszystko i jesteś również fanem Super Mario, zdecydowanie powinieneś przeczytać ten raport z testu.

Funkcje i zastosowanie

Replica Island to gra w stylu retro. Podążając śladami Super Mario & Co, ta gra ma wyjątkowy oldskulowy styl, który sprawia, że ​​granie jest tak nieodparte.

Kontrolujesz małego zielonego robota (powinien być już wszystkim znajomą twarzą), który musi zebrać trzy czerwone diamenty, aby ukończyć każdy z 40 różnych poziomów. Na ziemi i w powietrzu jesteś zmuszony walczyć z wrogami lub próbować ominąć ich, aby dotrzeć do cennych diamentów. Monety zebrane po drodze mogą zapewnić ci tymczasową tarczę obronną, pozwalającą skosić wrogów na swojej drodze.

Chociaż główna struktura gry jest prosta i powtarzalna, poziomy są tak zróżnicowane, że nigdy nie będziesz się nudzić.
Gra ma również przygodową historię w tle, związaną z profesorem, tajemniczym artefaktem i przerażającą wyspą. Na początku gry poznasz historię poprzez dialog z profesorem i kilkoma innymi postaciami.

Jeśli nie podobało Ci się Super Mario World, Replica Island nie będzie Cię obchodzić. Tylko ci, którzy mają w swoim układzie krwionośnym oldschoolowe gry, docenią Replica Island i spędzą godziny grając w nią na swoim telefonie.

Ekran i elementy sterujące

Krótki samouczek przedstawia sterowanie na początku gry. W zależności od urządzenia możesz sterować swoim małym robotem z Androidem za pomocą trackballa, pada kierunkowego lub wbudowanych elementów sterujących przechylaniem. Możesz włączyć „Kontrola przechyłu” w opcjach w menu Start. Ten typ sterowania jest oznaczony jako eksperymentalny, ale okazało się, że działa znacznie lepiej niż d-pad w Milestone.

Po lewej stronie ekranu znajdują się dwa przyciski. Za pomocą większego niebieskiego przycisku napędzasz swojego robota z Androidem w powietrzu, gdzie spędza większość czasu podczas gry. Gdy przytrzymasz ten przycisk, zobaczysz, że pasek energii szybko się zmniejsza w lewym górnym rogu ekranu. Na szczęście twoja energia ładuje się w mgnieniu oka. Gdy tylko twój zielony robot znajdzie się w powietrzu, możesz nim sterować, gdy przez chwilę unosi się w powietrzu. Nie ma potrzeby ciągłego trzymania palca na niebieskim przycisku, gdy on lata.

Użyj mniejszego czerwonego przycisku (atak), aby zabić i unicestwić swoich wrogów. Naciśnięcie czerwonego przycisku, gdy jesteś w powietrzu, ustawia cię na wrogach, niszcząc ich. Przytrzymanie tego samego przycisku tworzy kulę energii, którą możesz skierować w stronę wrogów. Kiedy wejdzie w kontakt z wrogiem, przejmujesz kontrolę nad konkretnym wrogiem. Kiedy już przejmiesz kontrolę nad „wrogim bojownikiem”, możesz zniszczyć biednego małego faceta za pomocą eksplozji. Czasami może się okazać, że konieczne będzie skierowanie schwytanego wroga w stronę ściany, aby wraz z nią zniszczyć.

W sekcji „opcje” na ekranie startowym znajdziesz następujące ustawienie:

Włącz dźwięk Konfiguracja sterowania Kliknij Atak (kulka lub D-Pad do ataków) Sterowanie pochyleniem (sterowanie za pomocą wbudowanych czujników ruchu) Wymaż zapisany raport gry Statystyki odtwarzania Przejdź do witryny internetowej Replica Island

Dolna linia:
Jak wspomniano wcześniej, musisz być w tego typu grach, aby dobrze się bawić z Replica Island. Jeśli chodzi o ekran i sterowanie, bardzo podobał mi się fakt, że można wybierać między kilkoma różnymi opcjami sterowania. W Replica Island można grać z łatwością na każdym typie urządzenia, ponieważ wszystkie różne tryby sterowania działają wyjątkowo dobrze. Wśród nich stwierdziłem, że D-Pad wydawał się najmniej wydajny, podczas gdy nie zauważyłem znaczącej różnicy między używaniem trackballa i kontroli pochylenia. Oba wydawały się działać dobrze.

Szybkość i stabilność

Replica Island działała idealnie podczas naszego testu bez najmniejszego opóźnienia czy usterki.

Stosunek ceny do wydajności

Replica Island można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like