Wyszukiwanie gestami dla Androida od Google

Przeszukuj swój telefon z Androidem za pomocą pisanych gestów

Ponieważ telefony komórkowe stają się coraz bardziej wydajne i mogą przechowywać więcej danych, wprowadziliśmy nowe metody wyszukiwania, aby szybciej dotrzeć do treści, takie jak sugestie wyszukiwania lub wyszukiwanie głosowe. Czasami jednak pisanie w celu uzyskania właściwej sugestii wyszukiwania trwa zbyt długo i możesz przebywać w cichym otoczeniu, w którym wypowiadanie zapytania jest nieodpowiednie. Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić Gesture Search, nową aplikację Google Labs dla urządzeń z systemem Android w wersji 2.0 lub nowszej w Stanach Zjednoczonych. Wyszukiwanie gestami pozwala szybko znaleźć kontakt, zainstalowaną aplikację, zakładkę lub utwór muzyczny spośród setek lub tysięcy elementów, po prostu rysując alfabetyczne gesty na ekranie dotykowym.

Powiedzmy, że chcesz zadzwonić do swojej przyjaciółki Anne. Wystarczy otworzyć funkcję Gesture Search i narysować literę „A”, a funkcja Gesture Search zwróci listę elementów, których słowa zaczynają się na „A”. Jeśli twoje pismo nie jest takie schludne, to w porządku. Jeśli narysowane „A” wygląda trochę jak „H”, jak widać w lewym dolnym rogu zrzutu ekranu, wyniki „H” również zostaną wyświetlone. W razie potrzeby możesz również wymazać zapytanie, przecinając je poziomo: od lewej do prawej usuwa całe zapytanie, a od prawej do lewej usuwa ostatnią literę lub spację w zapytaniu. Teraz możesz albo przewinąć listę, aby znaleźć Annę, albo napisać więcej listów, aby zawęzić wyszukiwanie.

Ponadto funkcja Gesture Search poprawia jakość wyszukiwania, ucząc się na podstawie historii wyszukiwania, dzięki czemu informacje kontaktowe Anne przeskoczą na górę listy, gdy następnym razem wpiszesz „A”.

Aby pobrać funkcję Gesture Search, wyszukaj ją w Android Market.

0 Shares:
You May Also Like