Wyszukiwarka Google dominuje w wyszukiwarce mobilnej z 98,29% udziałem

Według relacji firmy Pingdom na temat gromadzenia przez StatCounter danych z 3 milionów witryn, udział Google w rynku wyszukiwania mobilnego wynosi 98,29%. Być może jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że udział Google w wyszukiwarce mobilnej jest znacznie większy niż udział w rynku komputerów stacjonarnych. Czerwone paski to udział w rynku wyszukiwania na komputery, a żółte paski to udział w rynku wyszukiwania mobilnego.

Pingdom zauważa, że ​​„część tortu Google w wyszukiwarkach mobilnych jest nawet większa niż ich już imponujący udział w całym rynku wyszukiwarek. W przypadku Yahoo i Bing sytuacja jest odwrotna. “

AndroidGuys udziela AT&T porad dotyczących wyszukiwarki Google:

Nasza rada dla AT&T jest następująca: Śmiało i załaduj Yahoo! i Bing na swoje urządzenia. Dawanie użytkownikom możliwości wyboru jest niesamowite i cieszymy się z tego. Tylko nie zdziw się, gdy klienci nadal wybierają Google.

Pingdom wspomina, że ​​dane wskazują na bardzo udaną firmę Google:

Wydaje się, że Google podjął niezbędne kroki, aby przenieść swoją dominację na rynku wyszukiwania do sektora mobilnego. Dzieje się tak dzięki wczesnej współpracy z Apple, a później zabezpieczeniu przez Androida, który, jak na ironię, teraz jest właśnie tym, co zagraża dominacji Google, ponieważ uczynił Apple rywalem.

Wracając do zeszłego roku, AndroidGuys zauważa, że ​​„udział Google w wyszukiwarce mobilnej wyniósł 95,58 procent. Gdzie będziemy o tej porze w przyszłym roku?”

MobileCrunch zwraca uwagę, że Yahoo stanowi tylko 0,8%, podczas gdy Bing i inne wyszukiwarki mają połowę liczby Yahoo.

Inne źródła: AndroidGuys, TechCrunch

Obraz z Pingdom

0 Shares:
You May Also Like