Wyszukiwarka Google usunięta z telefonów China Unicom z Androidem

Spór między Chinami a Google jest dobrze znany w świecie technologii. Około tydzień temu witryna Google.cn została usunięta, a cały ruch został przekierowany do Google.com.hk, nieocenzurowanej wersji wyszukiwarki Google w Hongkongu. Teraz China Unicom, który jest w trakcie wypuszczania kilku telefonów z Androidem, postanowił usunąć funkcję wyszukiwania Google ze swoich telefonów.

Prezes China Unicom powiedział, że obecnie nie mogą współpracować z Google, ponieważ nie przestrzegają chińskiego prawa. Dodatkowo, włączenie wyszukiwarki Google do ich telefonów, gdy Google.cn już nie działa, nie ma większego sensu.

To duża przeszkoda na drodze Google do zdominowania chińskiego rynku wyszukiwania. Zgodnie z artykułem cytowanym w artykule Phandroid, więcej ludzi w Chinach posiada i używa telefonów komórkowych niż Chińczycy. Wyszukiwarka Google nie cieszy się dominacją, jaką ma na Zachodzie. Chiny mają w dużej mierze niewykorzystany rynek, jeśli chodzi o udział w rynku wyszukiwania (zarówno komputerów, jak i urządzeń mobilnych), który jest bardzo atrakcyjny dla Google.

Spodziewaj się, że usłyszysz więcej tego typu ogłoszeń od innych chińskich firm.

Inne źródła: BBC, LA Times

0 Shares:
You May Also Like