Wywiady AndroidPIT Jake’a Levanta z Fring

Fabien Röhlinger z AndroidPIT miał okazję przeprowadzić wywiad z wiceprezesem ds. marketingu firmy Fring, Jake’em Levantem. Fring to bezpłatna aplikacja, która była jednym z pierwszych mobilnych klientów VoIP na Androida. Według strony internetowej fring, fring umożliwia użytkownikom „wykonywanie bezpłatnych połączeń komórkowych, rozmów wideo, czatów na żywo i nie tylko z telefonu komórkowego ze wszystkimi znajomymi w fring i innych usługach internetowych, takich jak Skype®, MSN Messenger®, GoogleTalk™, AIM® , ICQ® , Facebook® i Twitter, wszystko za pośrednictwem jednej centralnej, zintegrowanej książki telefonicznej”.

Poniżej znajduje się sesja pytań i odpowiedzi pomiędzy Fabienem i Jake’em:

Jake, proszę opowiedz nam trochę o sobie i frędzle?

fring (www.fring.com) to wielokrotnie nagradzana usługa mobilna, która umożliwia użytkownikom komunikowanie się przez mobilny Internet i dzielenie się doświadczeniami z urządzeń mobilnych. fring działa jako mobilne centrum komunikacji społecznościowej użytkowników, zapewniając fringsterom BEZPŁATNE rozmowy wideo, rozmowy głosowe, czat na żywo i nie tylko z przyjaciółmi na fring i innymi zintegrowanymi społecznościami i sieciami społecznościowymi za pośrednictwem jednego centralnego profilu. fring jest całkowicie darmowy do pobrania i używania. fring jest pionierem mobilnej komunikacji internetowej, który jako pierwszy uruchomił mobilne połączenia głosowe i wideo przez IP na wszystkich głównych platformach, w tym Android, iPhone i Nokia/Symbian.

Kieruję zespołem marketingowym, co oznacza, że ​​upewniam się, że więcej osób wie o frędzli, używa jej i pokocha! Na szczęście dzięki innowacjom, takim jak bezpłatne rozmowy wideo przez telefon komórkowy, łatwo jest zrozumieć, dlaczego nasza usługa stale się rozwija. Nasi użytkownicy uwielbiają frędzle i dzielą się nimi ze znajomymi, ponieważ każdego miesiąca na samych smartfonach dodajemy ponad 1/2 miliona nowych użytkowników.

Czy możesz nam powiedzieć, jaki model biznesowy stoi za frędzlami?

fring zarabia na reklamach mobilnych. Dzięki milionom użytkowników korzystających z frędzli średnio przez 5 godzin dziennie jesteśmy w stanie kierować geograficzne trafne reklamy. Oferujemy również VAS.

Wielu przewoźników nie pozwala na „tethering”. Czy nie jest to dla ciebie przeszkodą? Jeśli tak, jak możesz zapobiec krzywdzie?

Nie ma problemu z frędzlami i tetheringiem z operatorami. Tethering to połączenie laptopa z połączeniem internetowym 3G w telefonie komórkowym. fring tego nie robi. Nasze usługi oferujemy bezpośrednio w telefonie komórkowym, korzystając z połączenia internetowego smartfona. Magia fring polega na tym, że nie ma powodu, aby używać komputera stacjonarnego lub laptopa do komunikacji, gdy masz smartfona. Użytkownicy mogą cieszyć się całą bogatą komunikacją internetową bezpośrednio ze swojego telefonu!

Co oznacza Android dla frędzli jako firmy? A jak widzisz ten system operacyjny w najbliższych latach?

Android to dla nas kluczowa platforma. W ciągu ostatnich miesięcy stało się jeszcze silniejsze, ponieważ coraz więcej producentów wprowadza na rynek urządzenia z systemem Android. W krótkim czasie Android stał się potężną platformą programistyczną przy wsparciu wielu silnych producentów i użytkowników. Na marginesie, uwielbiamy bazę użytkowników Androida i elastyczność, jaką daje nam platforma, aby dostarczać użytkownikom najbardziej lubiane wrażenia z komunikacji internetowej.

Jakie są przyszłe plany i kamienie milowe fring?

To jest pytanie za milion dolarów! Bez ujawniania sekretów możesz nadal oczekiwać, że frędzle będą napędzać innowacje w bogatej komunikacji internetowej. Dzięki naszemu zrozumieniu stylu życia użytkowników mobilnych, zachowań komunikacyjnych i pragnień oraz zespołowi zajmującemu się tworzeniem cracków, użytkownicy powinni spodziewać się jeszcze bogatszych sposobów komunikacji z przyjaciółmi i rodziną w podróży.

Dzięki Jake’owi i Fabienowi.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Jak pisać emotikony

Praktycznie wszystkie nowoczesne maszyny obsługują znaki emoji, co oznacza, że ​​możesz wpisywać emoji prawie wszędzie i prawie na…