Zakupy Google DocVerse !

Czy to oznacza edytowanie dokumentów Microsoft Office w chmurze? Mógłby i to dobrze, prawda? Wspólne korzystanie z Ofiice w sieci i w chmurze przyniosłoby świetne rozwiązanie dla wielu użytkowników Google. To może być wspaniałe rozwiązanie dla użytkowników urządzeń z Androidem.

Google przejęło firmę, która umożliwia użytkownikom pakietu Microsoft Office wspólne edytowanie ich dokumentów w sieci. Przejęcie DocVerse bez wątpienia umożliwi użytkownikom, którzy są małżeństwem z programami Word, Excel i PowerPoint, edytowanie ich dokumentów za pośrednictwem usług Google, dzięki „małemu, zwinnemu zespołowi utalentowanych programistów, którzy dzielą się [Google’s] wizja.”

Zarówno Google, jak i DocVerse ogłosiły swoje ogłoszenia w piątek po południu, przy czym każdy z nich zauważył, że przejście na przechowywanie dokumentów i współpracę w chmurze było pewnym wyzwaniem dla użytkowników pakietu Office. „Niestety, dzisiaj ludzie nadal są zmuszeni do dokonywania wyboru między tymi dwoma światami” – czytamy na blogu DocVerse. „Przejęcie DocVerse przez Google to pierwszy krok do rozwiązania tych problemów”.

Google twierdzi, że obecni użytkownicy DocVerse będą mogli normalnie korzystać z usługi, ale nowe rejestracje zostały zamknięte, dopóki firma nie będzie „gotowa do podzielenia się tym, co dalej”. Jest to bez wątpienia zapowiedź planu Google dotyczącego integracji funkcji DocVerse z Dokumentami Google, co umożliwia użytkownikom równoczesną współpracę nad hostowanymi przez Google edytorami tekstu, arkuszami kalkulacyjnymi i dokumentami prezentacji.

Ten ruch to tylko kolejny krok w strategii Google, aby odciąć dominację Microsoftu w obszarze produktywności. Oczywiście użytkownicy pakietu Office mogą udostępniać dokumenty online na inne sposoby — na przykład SharePoint jest popularnym rozwiązaniem wśród firm — ale funkcjonalność jest nadal zupełnie inna niż ta, którą oferuje Dokumenty Google. Przejęcie DocVerse w połączeniu z niedawno ogłoszonymi przez Google możliwościami przechowywania plików pomoże wzmocnić Dokumenty Google do punktu, w którym małym firmom będzie jeszcze trudniej oprzeć się rejestracji w Google Apps.

0 Shares:
You May Also Like