Zautomatyzuj poranną rutynę: jak Twój telefon może Ci pomóc wstać!

Czy wiesz, że Twój smartfon może osłodzić Twój poranek, jeśli chcesz? Asystent Google, Alexa i Siri można skonfigurować tak, aby pomóc Ci wstać rano. Jeśli chcesz, mogą poinformować Cię o pogodzie, przeczytać najświeższe informacje, a nawet zaparzyć kawę sztuczką.

Chociaż nadal używam iPhone’a 13 mini, wcześniej przez wiele lat byłem użytkownikiem Androida. Lubiłem używać komendy głosowej „Dobra Google, dzień dobry”. Wywołało to szereg działań, w tym informacje o moich następnych spotkaniach, najnowsze wiadomości i aktualną pogodę.

Ale ta funkcja to tylko wierzchołek góry lodowej porannej rutynowej automatyzacji. To dlatego, że wszyscy współcześni asystenci głosowi pozwalają ustawić własne działania na poranne polecenie głosowe. Funkcje zachowują się trochę inaczej, ale w zasadzie robią dokładnie to samo.

Zautomatyzuj poranną rutynę na iPhonie

W systemie iOS będziesz potrzebować aplikacji Skróty, która jest już wstępnie zainstalowana na Twoim iPhonie. Musisz także włączyć Siri w telefonie. W aplikacji możesz utworzyć nowy skrót za pomocą symbolu plusa w prawym górnym rogu i nazwać go zgodnie z własnymi preferencjami. Teraz dodajesz do tego skrótu pewne czynności, dla inspiracji kilka możliwości:

Pobierz wydarzenia z kalendarza. Uzyskaj prognozę pogody. Uzyskaj czas na dojazd do pracy. Otwórz aplikację „Zapasy”. Uzyskaj raport o stanie zdrowia. Odtwarzaj muzykę w Spotify.

Możliwości w Apple są naprawdę różnorodne. Zwłaszcza jeśli rozbudowałeś nieco swój inteligentny dom. Jeśli na przykład używasz inteligentnego gniazdka w swoim ekspresie do kawy, możesz go włączyć bezpośrednio rano. Jeśli masz już przygotowany ekspres i działa on za pomocą włącznika, urządzenie zacznie robić dla Ciebie kawę z samego rana.

Możesz uruchomić tę procedurę za pomocą polecenia głosowego lub wyznaczyć czas jej rozpoczęcia. Ponownie, iOS jest niezwykle wszechstronny – możesz nawet zautomatyzować niektóre działania, gdy Twój iPhone wykryje dźwięk dzwonka do drzwi.

Zautomatyzuj poranną rutynę w Google

Na telefonie z Androidem odpowiednikiem skrótów poleceń firmy Apple są „rutyny”. Znajdziesz go w aplikacji Google Home, a zasada jest bardzo podobna. Najpierw przejdź do Aplikacja Google Homea następnie przełącz na Rutyny i wybierz ten, który chcesz edytować. Tutaj możesz ustawić „Hej Google, Good Morning” jako inicjator, a następnie ustawić następujące działania:

Wyłącz tryb cichy telefonu. Włącz światła. Obsługuj termostaty w swoim inteligentnym domu. Przeczytaj informacje o pogodzie, trasie do pracy, przypomnieniach i kalendarzu. Graj muzykę. Uruchom stację radiową.

Oczywiście te funkcje są naprawdę ekscytujące, jeśli używasz inteligentnego głośnika domowego jako budzika lub przynajmniej używasz go w swojej sypialni. W ten sposób nie musisz rano polegać na telefonie komórkowym.

Zautomatyzuj poranną rutynę dzięki Alexa

Dzięki Alexa firmy Amazon funkcja, której szukasz, nazywa się „Rutynami” i można ją znaleźć w aplikacji Alexa na iOS lub Androida. Chociaż konfigurujesz polecenia głosowe w aplikacji na telefonie, procedury są dostępne na każdym głośniku Echo w Twoim domu. Tutaj znajdziesz zalecaną sekwencję o nazwie „Alexa, zacznij mój dzień”. Jednak możesz tutaj również użyć większej liczby opcji z własną konfiguracją:

Użyj Alexy jako delikatnego budzika. Poinformuj o sytuacji drogowej w drodze do pracy. Przeczytaj wiadomości. Ogłoś aktualną pogodę. Włącz inteligentne oświetlenie domu. Otwórz inteligentne rolety. Wysyłaj wiadomości do innych prelegentów Echo. Włącz gniazdka, aby zrobić kawę.

Procedury Alexa są szybko konfigurowane, a tutaj możesz korzystać z bardzo rozbudowanego ekosystemu inteligentnych urządzeń domowych Alexa. Dzięki inteligentnej stacji pogodowej możesz nawet uzyskać aktualną prędkość wiatru lub temperaturę bezpośrednio na swojej posesji.

Wniosek

Jeśli nie używasz jeszcze konfiguracji inteligentnego domu do zautomatyzowania porannej rutyny, naprawdę tracisz! Zautomatyzowane lub za pomocą polecenia głosowego, możesz wywołać szereg przydatnych działań dzięki rutynom, krótkim poleceniom lub sekwencjom. Gdy Twój mózg i ciało się obudzą, Twój inteligentny dom zadba o Twoje podstawowe potrzeby lub poda Ci ważne informacje na Twój dzień.

Jak wygląda twoja poranna rutyna? Korzystasz z funkcji automatyki w inteligentnym domu lub nie znasz jeszcze funkcji? Czy interesują Cię kolejne samouczki dotyczące automatyki domowej? Daj nam znać w komentarzach!

0 Shares:
You May Also Like