Zynga, twórca Farmville, zatrudnianie programistów Androida

Business Insider donosi, że Zynga nie ogłosiła żadnych formalnych ogłoszeń dotyczących tego, które gry otrzymają port na Androida, jeśli w ogóle.

Ogłoszenie pracy na ich stronie tutaj ujawnia doświadczenie, którego szukają, co mówi nam trochę o tym, czego możemy się spodziewać w przyszłości:

Najlepsi kandydaci będą mieli solidne doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych na urządzenia iPhone lub Android. Platforma Facebook i skalowanie doświadczenia to ogromny plus.

Ten kandydat zajmie się krytycznymi problemami w niektórych z naszych największych tytułów gier, które mają kilka milionów użytkowników w wielu sieciach społecznościowych. Musisz umieć pisać spójny, zorganizowany kod i czuć się komfortowo w pracy na skomplikowanej bazie kodu o wysokim poziomie abstrakcji.

Wygląda na to, że gry na Androida zaczynają naprawdę zyskiwać na popularności, biorąc pod uwagę zainteresowanie EA, a także Ngmoco, OpenFeint i wiadomości o nadchodzącej obsłudze Unreal Engine 3. Najbardziej zaskakujące mogą być wcześniejsze wątpliwości prezesa Google Erica Schmidta, że ​​„poważne gry” na Androida mają przyszłość.

Androinica uważa, że ​​„Farmville byłaby pierwszą grą na Androida od Zyngi, pod warunkiem, że nada się do wydania, ale inne tytuły, takie jak Frontier Ville i Mafia Wars, mogą trafić na Androida”.

Inne źródła: Androinica, Zynga

Zdjęcie z Androiniki

0 Shares:
You May Also Like